SEPTEMBER ON MY MIND with a touch of Monet

Pekný večer!

Už dávno som pochopila, že úvody k príspevkom neviem písať (teda pokiaľ nepíšem keď plačem a slzy mi dodávajú inšpiráciu). Preto sa ani dnes nebudem na začiatok pokúšať o nič poetické. Taký by mal byť koniec... Neviem, však či koniec dnešného príspevku, ale skôr koniec mesiaca, keďže práve septembru sa budem dnes venovať oveľa aktívnejšie ako inokedy. Ak ste pred rokom čítali moje diaries, ktoré som písala každý mesiac s cieľom zdieľať v nich moje priania na nasledujúce štyri týždne, tento koncept už poznáte. Začala som ich myslím, tiež v septembri. A tiež som ho vždy publikovala asi s 15 dňovým posunom.


 

Od prvého dňa tohto mesiaca mám veľmi pocit produktívnosti. Taký ten, ktorý každý v sebe po konci leta hľadáme. Ešte večer pred spaním si spíšem svoj TO-DO list na nasledujúci deň a ráno si už s hlavou plnou nápadov varím čaj. Plánujem a fotím, tak ako sa mi to páči a tak, aby som si celý tento proces užívala. Dnes na mojom TO-DO liste stálo aj – napísať článok s prianiami na september. Tak to robím, v malej ružovej izbičke, kde som prežila svoj pubertálny vek, v dome mojej babičky, do ktorého v týchto dňoch so zásady chodím iba s respirátorom na dýchacích cestách. Sme v Nitre v červenej zóne a ja mám pocit, že v roku 2020 potrebujem svoj malý mesačný wish-list ešte viac ako kedykoľvek predtým. Takže, bez zbytočného chystania sa a vymýšľania úvodov, ktoré písať neviem, tu je môj zoznam prianí/aktivít/úplných hlúpostí a ešte bezvýznamnejších maličkostí, ktoré by som chcela v septembri 2020 zažiť. 


 

-       Raňajkovať/ obedovať koláč v Le Miam

-       Zájsť do Mondieu na teplú kašu počas studeného rána (aktivita, na ktorú sa teším každý september už asi tretí rok!)

-       Spraviť si s maminou výlet do Banskej Štiavnice

-       Pozrieť si Sex v meste, novú verziu Marry Poppins a Lady a Trampa

-       Pripraviť si ruby horúcu čokoládu (pretože v žiadnom podniku ju momentálne neponúkajú. Ak však o nejakom viete, píšte mi, prosím, prosím!)

-       Upiecť brownies s malinami a zjesť ho s poriadnou porciou šľahačky. Ach, a zohriať si ho, nech z neho vyteká čokoláda!

-       Prechádzať sa po parku. Sama a čítať si na lavičke. S maminou a rozprávať sa o živote, o jeho malých trápeniach ale i o veľkých veciach. Venčiť Eddyho a snívať o jeho sestričke. 

-       Kultúrne sa vyžívať, pokiaľ to pôjde! (Jedno divadlo sme stihli v Nitre 11. septembra – deň predtým, ako sme sa dostali do červenej zóny. Ďalšie máme kúpené na 20.9. v Bratislave – zrejme nebude. Ale ja som aj tak rozhodnutá vláčiť Adama po galériách, pokiaľ neodpadne a nebude mi naozaj nahlas nadávať!)

-       Mať vonku posledný piknik a sledovať zapadajúce slnko.

-       Prejsť sa v nedeľu ráno do McDonaldu, kúpiť si čerstvý croissant s veľkou dávkou Nutelly (lebo bez nej to nie je ono!) a horúcu čokoládu či kapučíno (výber je už len na vás – len nech to obsahuje veľa mlieka a máte z toho radosť, pretože iba s tým sa má jesť croissant. Ak chcete byť totiž ako pravá francúzska, ten maslový zázrak si do svojho mliekového nápoja budete aj namáčať!)

-       Vychutnať si wellness, aj maličké, aj nachvíľku,  ale áno, prosím!

-       Zakúpiť si kyticu ľalií.

-       Upratať si šatník, pretriediť moje milované letné šaty, priniesť si späť hrubšie svetre a chodiť doma iba v pohodlných cosy clothes.

-       Na raňajky si pripraviť ovsenú kašu. So škoricou!

-       Vybrať si jesenný parfém.

-       Zájsť pracovať do kaviarne (výhodou bude aj bude ružová!), pretože to bola pred covidom jedna z mojich veľkých pracovných radostí.

-       Namiesto limonády si objednať teplý čaj! 

-       Updatnúť moju poličku s vitamínmi, ktoré si dávam každé ráno.

-       Večer si páliť v mojej malej izbe sviečky a postupne nájsť tie pravé jesenné!


Predstavte si ideálne upršané ráno. Hrnček horúcej čokolády, tanec v daždi a vôňu kníh. Tak to vám z celého srdca počas septembra prajem! Šuštiace lístie pod nohami, prechádzky za západmi slnka, vánok vo vlasoch, keď sa bude schyľovať na búrku. Rovnako ako aj čerstvé kvety vo váze, večerné víno s milovanou osobou a na záver – posledný piknik v tráve a sledovanie hviezd. Pretože s tým sa budeme musieť na rok rozlúčiť. J’adore septembre.

 


PS: za tieto dokonalé fotky ďakujem ako inak, Adamovi. Nad našou malou Nitrou zapadalo slnko, nikto nikde navôkol, proste iba my dvaja, lúčne kvety a idilický koniec leta ako na obraze od Moneta. Ďakujem!

Komentáre

  1. Krásny zoznam a dúfam, že sa ti všetko podarilo splniť :) Inak nádherné fotky, rozplývam sa nad nimi rovnako ako nad tými, čo máš na Instagrame :) Máš jednoducho úžasný štýl! :)
    What A Fancy World

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára