SEPTEMBER ON MY MIND...


Dnes je piatok 13. To len tak pre informáciu, pre tých, ktorí by nevedeli, aký krásny deň práve majú za sebou. A pre mňa nová príležitosť začať opäť písať. Chystám sa na túto chvíľku už presne 12 dní. 1. septembra som si totiž sadla k svojej každo-mesačnej rutine, otvorila ružový Barbie Moleskine zošit zakúpený v centre Benátok a začala postupne spisovať akési malé "wishes", ktoré by som si chcela počas mesiaca plného lietajúceho babieho leta splniť. Vidím v tom veľký kus svojho ja. Táto aktivita mi dáva možnosť plánovať a mať život pod kontrolou. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že ja som tak trošku posadnutá kontrolou. Možno si to nie vždy uvedomujú, ale podvedome mám rada veci nalinajkované a presné. Iba vtedy mám pocit, že život dáva zmysel a že sa mi aj do bežných dní zmestí čaro šťastia, ktoré nie tak bežne dokážem precítiť. Ak by sme to chceli pomenovať veľmi prosto, mám rada zoznamy, rada plním a odškrtávam úlohy a ešte radšej mám všetko, čo má v jadre slova pomenovanie sezóna. Viete, sezónne a tematické prežívanie je u mňa na prvom mieste. Možno už začínam znieť trošku šialene, ale tam, na celkom pohodlnej sedačke z Ikei, uprostred horúceho 1. septembra som mala pocit, že prišla tá najväčšia jeseň a že ja sa na tento mesiac musím náležite pripraviť. Premyslieť si, čo by som chcela zažiť a ako by som chcela privítať tú, ktorá mi je každý rok veľmi sympatická. Jeseň. 


Prvýkrát po asi 10 rokoch som mala pocit, že leto bolo naozaj dlhé. (Za toto by ma asi môj "už skoro 13-ročný" bratranec Matej zabil. Poznáte deti, (napísané ironicky- aj ja som totiž jedno) prajú si aby obdobie zbytočných kalórií zo zmrzliny a plameniakov v celom bazéne, trvalo večne. Ale večnosť existuje až na druhom svete). A tak 2. septembra (vyzerá to, že mám naozaj rada fakty a čísla) začalo hrozne pršať. Ako keby obloha vedela, že práve duša môjho malého Mateja bude utrápená. A to teda bola! Ale moja akosi nie. Tešila som sa na ten pocit dažďa na pokožke a chladného rána, počas ktorého si určite zabudnem doma dáždnik. Nevedela som sa dočkať chvíle, keď si budem môcť dať na raňajky teplú kašu, aby som zahojila svoje mučivé prianie po chladnom prebúdzaní sa. Existuje toľko vecí, ktoré nám prináša nová SEZÓNA. A aj keď posledné dni presvitá cez okno v mojej izbe slnko, ja postupne "škrečkujem" zásoby Chai Latte a vyžívam sa v pomyslení na prichádzajúcu jeseň. Leto, ďakujem ti! Bolo si najlepšie aké si mohlo byť a ja sa z teba teším ešte aj teraz! Tvoje slnečné lúče sa u mňa budú pekne prepájať s vôňou škorice, ktorú si ráno pridám na "kapučíno". Láska je láska, prejdime k tomu, čo sa vám dnes snažím veľmi obrazne povedať. Môj zoznam prianí, plánov a predmetov na mesiac september.

- Zájsť na ranný brunch s kamarátkou a dať si v Mondieu horúcu pšenovú kašu počas chladného rána,
- Osláviť narodeniny mojej maminy v Lisabone,
- Obedovať s Adamom na Nitrianskom hrade, práve tu,
- Plánovať si jesenné outfity, nafotiť si ich, aby som počas školských dní neváhala pred skriňou pol hodinu a nemusela si hovoriť, že si nemám čo obliecť,
- Chodievať pravidelne cvičiť doma v Nitre,
- V Bratislave zájsť so sestrou na prvú spoločnú hodinu jógy sem,
- Piknikovať na našom božskom Drážovskom kostolíku,
- Dať si (konečne) dofarbiť vlasy,
- Urobiť si malý denný výlet do milovanej Banskej Štiavnice,
- Raňajkovať v delikátnom francúzskom Le Miam,
- Ísť plávať do bazéna v kaštieli v Beladiciach,
- Upiecť si cviklové palacinky plnené bryndzou a pozvať na obed moju babinku,
- Užiť si horúcu vaňu s ružovou bombou do kúpeľa,
- Zakúpiť si prvú jesennú sviečku,
- Dať si svoje prvé jesenné Chai Latté, najlepšie v úplne cosy Urban House,
- Nájsť si pre seba dokonalý jesenný kabát (ešte nemám ani poňatie ako by mal vyzerať, ale keď ho zbadám, budemvedieť, že to bude ten pravý),
- Pozrieť si film Sex v meste, prvú aj druhú časť,
- Zájsť do Mondieu na ich ruby horúcu čokoládu,
- Prvýkrát si nalakovať nechty na tmavočerveno a vyskúšať aj berry lips,
- Začať si každé ráno čítať motivačné články a aj módne príbehy z Vogue,
- Zakúpiť si pohodlné domáce oblečenie, pretože v tomto období plánujem stráviť veľmi veľa času práve v pohodlí domova,
- Víkendovať s (vyššie spomínaným) Matejkom a sesternicou v Bratislave,
- Stráviť quality time s babinkou pri pozeraní romantických seriálov,
- Pripravovať si teplé raňajky (rozumej ovsené kaše),
- Začať oveľa viac variť doma a menej papať vonku,
- Pripraviť si doma Chai Latte a taktiež Beetroot Latte, objednávala som odtiaľto,
- Kupovať si cez víkend kvety,
- Zájsť počas večera do Elisabeth Patisserie na horúce brownie s teplým čajom.

Tento pôsobivý zoznam vznikol 1. septembra. Odvtedy pár dní pršalo, zopár svietilo slnko a ja som si postupne začala škrtať splnené priania. Tým vás zaťažovať nebudem, pretože by si to žiadalo ešte svoju vlastnú samostatnú kapitolu. Ako tu tak sedím, pozerám priateľove nezmyselné videá na YouTube, mám pocit, že to najlepšie je ešte len pred nami. Napadá ma už len jedna maličká myšlienka, prajem si aby aj september bol tak krásny ako jeho predchádzajúci súrodenci. Aby sme sa veľa smiali, plakali iba od šťastia a vychutnávali si každú chvíľku, ktorú môžeme prežívať. 


Áno, tento typ článku ma veľmi zaujal u Candy Grand. Z jej webu ide obrovská dávka inšpirácie a práve tá mi raz za čas dodáva silu niečo tvoriť a vracať sa späť do života.
Ak vás čokoľvek z môjho zoznamu nadchlo, pohoršilo, túžite to vyskúšať či ... dajte mi vedieť :* Dúfam, že sa takto budeme spolu v plánovaní vyžívať každý mesiac a v písaní ešte o niečo častejšie. 
S láskou Peťka :*

Komentáre