My weekly dose of inspiration... part 6.

Veľmi ma teší, že sa vám moja séria príspevkov páči! To som chcela povedať ako veľmi prvú vec! Teraz si môžeme zapriať pekný deň a opäť prejsť na rekapituláciu ďalšieho z mojich letných  týždňov.

Už predchádzajúcu nedeľu večer som presne vedela, čo budem robiť v pondelok ráno. Chcela som ísť kúpiť kvety, koláče, pripraviť sa a fotiť. Iba si užívať kreatívne chvíľky a vidieť predmety cez objektív. Tak sa aj stalo. Fotky z tohto pondelka však nikde neuvidíte. Odpoveď na otázku „prečo?“ je veľmi prostá. Nepáčili sa mi. Niečo mi na nich vadilo a nemala som potrebu ich posúvať ďalej. Jednu z nich si ale môžete prezrieť aj dnes. 


V pondelok sme mali na obed pizzu (radšej bez fotky :D) a na večeru malý záhradnú party u tety. (Áno, stále som u nich varená pečená! V lete sa proste bazénu a krásnej záhrade nedá odolať!). S bratrancom sme utiekli Pavlovu tortu a babičke k meninám, ktoré mala mať v utorok, sme aj zapálili sviečku, aby si mohla čokoľvek želať.


Celý utorok som strávila zavretá doma. Ešte raz som sa rozhodla prefotiť moje vysnívané fotky a túto verziu, ste mali možnosť vidieť aj na instagrame. Vyhrala som sa aj so samospúšťou, v ktorej vidím naozaj veľkú výhodu! Podvečer som zašla do takej našej starej nitrianskej cukrárne, kde chodievame s babičkou a k meninám som jej kúpila dva čokoládové- likérové špice. Och, ja viem, som dobrá vnučka. Zjedla ich za päť minúť a naozaj bola šťastná!


Na západ slnka sme sa s priateľom odviezli na Drážosvký kostolík, vychutnali sme si na deke malý piknik z koláčikov, ktoré som kúpila na fotenia počas predchádzajúcich dní a zapili sme ich šampanským. Proste večerná láska a romantika, ktorej sa on tak veľmi bráni!

     

Stredu večer ma čakala pracovná akcia- predstavenie novej kozmetickej línie od doktorky Aleny Pallovej. Obvykle mám z týchto akcií veľkú hrôzu, teraz ma pri rozume držal iba dress code- ružová! Celý podnik pri Dunaji bol dotiahnutý do detailov, všade sviečky, ružové kvety a balóny. Ocitla som sa v raji, na svojej vysnívanej svadbe, na pracovnej akcii, ktorá ako keby sa konala iba pre mňa.Prespali sme v Bratislave a na druhý deň sa ráno vychystali do Viedne. Chceli sme vyraziť hneď ráno, ale z rána bol čas obeda. Dali sme si kávu v ich ružovej rakúskej Aide- Aida bola krásna ako vždy, káva hnusná ako u nich tiež vždy. 

     


Obliekla som si na seba svoj najviac festivalový outfit, aby som zapadla do raju kolotočov v Prátry. To bol totiž náš denný cieľ. Ale poviem vám pravdu. Už by som tam nešla. Boli sme na veľkom reťazovom kolotoči, pod sebou videli všetky krásne budovy historickej Viedne, ale inak som stále mala pocit, že toto nie je Disneyland. 

     

Vyfotili sme však pár pekných fotiek- táto sa mi páči zo všetkých najviac!


Počas piatku som hneď po dopísaní článkov nežala pozrieť bratranca. Počasie bolo také neisté. Raz slnko, inokedy dážď. Poobedie sme strávili hraním Monopoly a poviem vám, náš Eddy má celkom vkus! Ležal priamo na peniazoch, za ktoré sme si kupovali naše slovenské mestá.


Už v piatok poobede mi babina povedala, že v sobotu potrebuje čas iba pre seba. Pre mňa to znamenalo, ísť naspäť do prázdneho bytu a stráviť čas s Adamom. Rada nám vymýšľam program, preto to inak nebolo ani túto sobotu. Ráno som opäť fotila pár produktov, 


navarila cviklové rizoto a upiekla koláč k nedeľnému obedu pre celú rodinu,


vytiahla Adama na kávu a na malý photoshooting to našej Patisserie,


nakúpila potraviny a obzrela si kolotoče na mestskom jarmoku,pozrela si mladšiu verziu Carrie v seriály The Carrie Diaries.


Presne s ňou som začala aj svoju nedeľu a síce som ten seriál videla už dvakrát (a celý!) pozerám ho stále. Moja závislosť začala už v pondelok, ale nie a nie prestať!Poslednou fotkou dnešného dlhého rozprávania sú naše nedeľné raňajky. Niekedy sa proste „hecnem“ a rozmrazím a upečiem croisanty. Postup je jednoduchý. Kúpite polotovarové cesto a dáte piecť. U nás mali úspech aj s rozrazenými čerešňami a domácim malinovým džemom. To bola taká sladká bodka pred ešte sladšou nedeľou!

Komentáre

  1. Ďakujem za inšpiráciu! Cviklové rizoto si musím neikedy spraviť a konečne si pozrieť ako Sex v meste, tak Carrie Diaries ♥

    C a n d y G r a n t

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára