Happy 23 birthday to me!


Hello moje dievčatá! 
Dnešný príspevok prichádza úplne nevhod a úplne od veci k aktuálnemu dianiu v mojom živote. Narodeniny som mala pred dvoma mesiacmi, ale vôbec ma nemrzí, že som príspevok o nich nepublikovala už vtedy. Život bol rýchly, koláče sladké a oslavy trvali do rána. 
Mať narodeniny v lete (viem, že v tom nie som sama!) má viac výhod ako nevýhod. Teda aspoň keď hľadíte na svet z toho pozitívneho uhlu. Počas dní začínajúceho voľna je priam nemožné stretnúť sa so všetkými na ktorých mi záleží v jednom termíne. Moje narodeniny preto oslavujem hneď na niekoľko krát. Konkrétne, tento rok som 28. júna strávila ako vo sne. Bol to deň vysnívaný a splnil aj tie moje najhlbšie očakávanie. S maminou sme ho strávili v Londýne, ktorý je mojim najmilším mestom pod slnkom. Prileteli sme nadránom a môj spánok naozaj nebol hlboký. Vedela som však, že hneď po prebudení ma čaká deň plný zážitkov. Navštívili sme úplne dokonalé kvetinové a ružové Élan café a ako svoj narodeninový koláč som si dopriala práve ich ikonickú ružovú makarónku s malinami. Ešte teraz mám po nej taký ten úžasný pocit v ústach. Mňam!
Prvú oslavu som strávila s rodinou. Ďalšiu s kamarátkou, jednou. Tú hneď po nej aj s ďalšími a po mesiaci ešte s ďalšou, na ktorej mi veľmi záleží. Vidíte? Je to výhoda môcť oslavovať na toľkokrát. Vždy si môžete dopriať koláč, vychutnať pohárik šampánskeho či pekne sa obliecť do ružových šiat.  
Na moju oslavu s rodinou som pripravila túto vynikajúci Pavlovu tortu. Volá sa po ruskej baletke a je naozaj tak ľahká a lahodná, ako by sama tancovala tento jemný tanec. Pripájam aj recept na ňu, pretože my sme si ju počas leta pripravovali hneď viackrát. Ružové farbivo u mňa v poličke nesmie chýbať, preto aj mascarpone, ktoré zahalilo totru do jemného sladkého a krémového plášťa, bolo ružovej farby. O makaróny sa postaral môj obľúbený francúzsky týždeň v Lild a vynikajúce ružové cake pops som si bola ráno vyzdvihnúť v mojej milovanej Elisabeth Patisserie

Na prípravu Pavlovej torty budete potrebovať:

7 bielkov
300g práškového cukru (pre mňa biely cukor neexistuje, preto si práškový cukor vyrábam z hnedého cukru, mixovaním v NutriBullete)
250g mascarpone 
1 šľahačková smotana
Vanilkový cukor
Ovocie/ makarónky či čokoľvek ružové na ozdobenie

Z bielkov a práškového cukru si vyšľaháme tuhý sneh. Tento krok niekedy trvá až pridlho. Z mixéru ma častokrát už bolí ruka, avšak výsledného efektu je to hodné. Vzniknuté krásne biele cesto si na papier na pečenie rozdelím do dvoch kruhov. Toto je pre mňa veľmi uspokojujúca aktivita. Kruhy si na papier vopred nakreslím a potom sa hrám s ich modelovaním. Pečiem v rúre na 150 stupňov asi hodinu a pol. Následne teplotu znížime na 100 stupňov a dopekáme ďalšiu pol hodinu. To čakanie je naozaj úmorné! Ale keď sledujte ako táto biela kôpka rastie, je to naozaj krásny pocit, ktorý mám na pečení najradšej. Zo surovín sa zrazu stáva koláč hodný sukničky baletky.

Na krém zmiešam mascarpone s vanilkovým cukrom a šľahačkovou smotanou. Zafarbím ho na ružovo a tadá, krém, ktorým môžete naplniť korpusy a krásne ich obaliť, je na svete. Vašej fantázii sa medze nekladú, preto sa so zdobením poriadne pohrajte! Ja milujem makarónky a sladučké cake pops! K ľahkej textúre torty sú tým pravým dodatkom! 

xoxo Peťka

     

Komentáre