My weekly dose of inspiration... part 4.


Hovorí sa, že... Viete čo? Tie prvé slová si ani nevšímajte. Nemám totiž v úmysle začínať svoj pozitívny letný týždenný článok negatívnym konštatovaním. Ani neviem, čo ma to napadlo, ale chcela som dnes písať na úplne inú nôtu. Na takú, na ktorú ja sama ani nie som zvyknutá. Asi potrebujem na raňajky ružový koláčik s jedlými flitrami a na obed martiny. Takto sa totiž veľmi rýchlo vyhnete zlému ránu!Minulý týždeň sa niesom opäť v malom poznávacom duchu. Po nedeľnom kúpaní, o ktorom som vám viac písala v predchádzajúci týždeň, prišiel pomalý a neistý pondelok. Niekedy sa tak proste cítim. Troška melancholicky, ospalá a ľahko omámená letnými radosťami. Neprikladala som mu veľkú váhu, ale po celom dni strávenom doma, poväčšine prácou a pojkaním Eddynka, som pocítila potrebu výjsť aj von z domu. Ono je to celkom ťažká úloha, keď ste celý deň v nočnej košeli a jediné, čo vás zaujíma, je ako sa bude vyvíjať dej v ďalšej epizóde Sexu v meste. 
Pod mojim „pôjdem von“ som si samozrejme nepredstavila nič iné ako zmrzlinu. Hodila som na seba najlepšiu sukňu, aby som sa cítila aspoň troška k svetu, na oči som si dala veľké okuliare, objednala si ľadovú kávu a život bol hneď o 150% produktívnejší. 


Večer po takomto malom nabíjaku som opäť strávila na bicykli a už je to možno trápne, ale opäť som si odfotila ten najkrajší západ slnka!


V utorok moje kroky (alebo kolesá autobusu Regiojet?!) opäť smerovali do nášho hlavného mesta. Po pracovnom dni, ktorý bol jedným z tých naozaj horúcich, keď som si už myslela, že sa na mne roztopí aj moja vlastná pokožka, som mala chuť iba sa tak troška túlať po starom meste. Kúpila som si odšťavený džús, s názvom PINK LADY a pokojne som si užívala začínajúcu večernú atmosféru Bratislavy.

Streda bol deň ako stvorený na malé kúpanie. Vytiahla som moje obľúbené tohtoročné celé plavky, vzala si zo sebou nafukovačku a spolu priateľom aj bratrancom sme sa vybláznili na krásnom jazere.


Keďže teraz nemáme naplánovanú žiadnu inú letný dovolenku, plánujeme si malé výlety do okolia našej milovanej Nitry. Neviem, či sa o Trenčíne dá povedať, že je v okolí, avšak nie je ďaleko. Vybrali sme sa tam nielen kvôli krásam mesta, ale aj okúpať sa na kúpalisko Zelená žaba. Poviem vám pravdu, bolo krásne! Plné ľudí, ale to horské prostredie vás dostane! 

V Trenčíne sme si dali obed s výhľadom v ATRIO restaurant, prešli sme sa po starom meste, vypili si vynikajúcu kávu a samozrejme nemohla som odísť ani bez ružovej limonády. Ak budete mať cestu do Trenčína, túto reštauráciu veľmi odporúčam. Obsluha troška kazí celkový dojem, avšak ten výhľad na Trenčiansky hrad si ma získal na plnej čiare.
Až teraz zisťujem, že z piatka nemám žiadnu fotku. Bude to asi tým, že som celý deň sedela za počítačom, písala a doháňala veci do tlačenej verzie magazínu Feminity. Prikladám preto pohodovú fotku zo sobotného rána, keď bol svet okolo mňa ešte pomalší.


Cez deň som v menších závanoch opäť pociťovala chvíľky nostalgie. A čo urobí Petra v takýchto situáciách? Rozhodne sa ísť písať do svojho obľúbeného podniku! Máte problém s tým sedieť samy na káve? Lebo ja som zvykla mať. Teraz mi je to už úprimne jedno. V Elisabeth patisserie som si objednala kapučíno a hneď dve zmrzlinu- vynikajúci jahodový sorbet a k tomu niečo ako rafaelo guľôčky- spájala sa v nej chuť mandlí a kokosu. Mňam!

Po sladkom a chvíľke písania mám hneď dobrú náladu! Čo takto zázračne pôsobí na vás? Dajte mi svoje typy!

Potom som sa v nedeľu mohla ľavou zadnou vrhla na najlepší letný program. Plameniak nafúkaný, ružové okuliare na očiach, akcia zvaná špliechanie zahájená. Chvíle s týmto malým/ veľkým človekom si v lete vážim najviac!


Majte krásny ďalší týždeň, aj keď je už štvrtok! Nezabudnite mať perfektný víkend a dajte mi vedieť, ako trávite svoje letné dni vy! S láskou Peťka :-*

Komentáre

Zverejnenie komentára