Valentines Day Kisses: 2018 edition!


Krásny štvrtok Vám prajem! Nie je nič krajšie ako vedomie, že vysnívaný víkend je už blízko. Spriadam plány už asi od pondelka, ale kde tu sa stane, že najradšej som predsa len doma. Ak sneží, alebo vonku prší, rada iba tak, s knižkou a teplým čajom (vlastne momentálne v období neustáleho prechladnutia s vitamínovým džúsom), zaleziem pod deku a nechám svoje myšlienky voľne prúdiť. Pri poslednom takomto malom úlete som prišla na to, že mám rada ročne sa opakujúce príspevky. Páči sa mi vytvárať koncept, ktorý sa v určitom bode zopakuje a teda ponúkne čitateľovi novú možnosť, či pohľad na určitú problematiku. Znie tento úvod dosť filozoficky? Nebojte sa, nepôjdem rozprávať o jadrovej fyzike, ani o svetových vojnách. Tento rok, však opäť ako ten minulý, zablúdim pred Valentínom do sveta rúžov. Priblížim Vám mojich favoritov, s ktorými ľavou zadnou vyčarujte prekrásne valentínske líčenie a svoj ladný otlačok môžete ponechať na tvári nejedného chlapca.

Ja a moje "lip products" sme taká malá love story. Niektoré dní mám náladu iba na úplne tlmené farby. Vtedy neznesiem pohľad na červenú, a divoká ružová mi pripomína kikirikavých papagájov. Potom však príde mesiac plný lásky, a pohľad jednej plavovlásky sa úplne zmení. Vidím sme cez ružové okuliare (čo v mojom prípade ani nie je také ťažké) a svoje pery zahaľujem do zvodných tónov farby srdca. Nastáva milé obdobie, v ktorom sa ráno bez poriadne výrazných pier cítim nahá. Akási nudná a viete, nuž, nesezónna. Preto aj keď vonku zúri čliapkanica a moje nôžky sú v štýlových čižmách celé premočené, ja sa hrdo nesiem ulicami mesta, pretože moje pery nesú farbu lásky. 
Nastáva však taká tá záludná otázka. ČERVENÁ alebo RUŽOVÁ? Ktorá je tou pravou farbou tohto vášnivého vzťahu? Mali by sme mať svoju favoritku a spoliehať sa iba na ňu? Alebo je výber lásky na celý život iba vecou nášho osobného záujmu? Ach a tak opäť filozofujem! Ale tak ďaleko Vás vie rozímanie a farbách dostať. 
Keď som si pripravovala fotky k tomuto článku, ktorý som mala už v hlave dlhšie premyslený, uvedomila som si, že moje obe favoritky sú z dielne kozmetického majstra Pupa Milano. Nie je to zámer! Ale možno ani náhoda! Tieto dve farby mi ale práve vo februári robia najväčšiu radosť! Vyberám ich každé ráno s rozvahou, dávam pozor, aby ich odlesky nezafarbili aj moje zúbky a snažím sa ich nemiešať. To je pre mňa celkom ťažká úloha! Keď totiž nastane deň, v ktorý by som ich mala najradšej na perách obe, ako sa mám rozhodnúť? Aká je Vaša Valentínska "pusa" favoritka? Ste tým červená, alebo ružová?
Veľkým rozdielom medzi nimi je aj ich textúra. Mne osobne oveľa viac vyhovujú rúže výživné a lesklé. Matné mám rada iba z času na čas, asi podľa toho, aké sny sa mi prisnijú. Bohatá šťavnatosť ružovej farby, je preto pre mňa jedinečnou voľbou. Podobný odtieň som hľadala veľmi dlho a preto, keď som ho v Pupe našla, neváhala som! Vlastne pri ich krásnom výbere sa to ani nedá! Preto ak Vás zaujala moja "životná dilema" ružová vs. červená, ešte stále ju nemusíte riešiť. Aj na Valentína môžete siahnuť po modernej nude. Čo by to však bol za súboj, keby u mňa nevyhrala ružová? Prajem Vám krásny koniec týždňa! Nech je zajtrajší piatok plný lásky a dobrých rúžových rozhodnutí! Vaša Peťka