Valentines Day Baking: Heart Shaped Macarons!


Krásny nedeľný večer Vám prajem! Toto zďaleka nie je prvý ani posledný Valentínsky príspevok! Tej záplavy ružovej a nasladlých srdiečok sa ešte pár dní nezbavíme! Pripravila som si pre Vás tento rok taký malý Valentínsky špeciál. Od dnes, každý večer až po 14. februára pribudne na blog zaláskovaný príspevok. Tento deň mám obzvlášť rada aj preto, že som sa pred dvoma rokmi rozhodla založiť si toto moje ružové blogové kráľovstvo. Každý rok preto hľadám inšpiráciu (pokiaľ je to možné, čo najviac inšpirácie) v podobe ružových... čo som chcela vlastne vymenovať ako tie ružové vecičky?! Ľahko a jednoducho povedané v podobe ružového všetkého! Na Valentína je svet krajší, keď je všade nie len plno lásky, ale aj množstvo tematických drobností, ktoré dokážu rozžiariť tváre. Takto sa snažím priniesť Vám z každého kúska trošku. V mojom ponímaní to znamená, že ste mali možnosť čítať o mojich obľúbených rúžových (ružových!) favoritoch, príde aj čas na každoročné blogové narodeniny, ale aby sme nepredbiehali, dnes budeme spolu večer piecť! A keďže vždy keď na svojom instastories spomínam ako s radosťou a láskou pečiem makarónky, ohlási sa mi množstvo z Vás, tak si pripravíme túto francúzsku pochúťku! Malá kôpka mandľovej múky a bielok sa vie premeniť na čarovnú pusinku a vo vašich ústach vyvolať explóziu chutí! Samozrejme, nie som ešte profesionálna pekárka z Ladureé- moje makarónky ani zdaľeka nie sú tak krásne, avšak snažím sa a zakaždým sa pri ich pečení naučím niečo nové.
Výrobu francúzskeho pokladu nemôžete v žiadnom prípade uponáhľať! Je to piplačka na celé dlhé predvalentínske poobedie, ale obnáša v sebe množstvo radosti! Ja ich vždy farbím na ružovo potravinárskym farbivom a nič ma nerobí šťastnejšou ako sledovanie ich pečenia v rúre, či ich následné ochutnávanie. Prvé prasknutie pod zubami, plnenie tým najlepším džemom a láska je na svete! Ach a tá láska trvá! Nie len na Valentína. 
A prečo práve v tento deň- 14. Februára? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Pred pár rokmi sa mi podarilo nájsť v obchodnom reťazci tú najkrajšiu ružovú platňu na ich pečenie. Z tejto fólie sa potom krásne odlupujú, ale čo je dôležitejšie, srdiečkové tvary sú jednotné a nie kostrbaté, ako keď som sa o Valentínsku variantu pokúšala pri použití baliaceho papiera. Práve to (a samozrejme moja láska k všetkému Parížskemu) z nich robí ten najdokonalejší Valentínsky recept. 
Prezrite si obrázky ďalej a inšpirujte sa prekrásny článkom, z môjho najobchytanejšieho časopisu v knižnici. Apetit, na ktorom tróni makarónková torta si proste zaslúžil svoje vlastné miesto v tomto príspevku. Tým chcem povedať, že ja nie som žiadny receptový vynálezca! Bez šikovných redakčných rád, by som bola pri tvorbe francúzskych mandľových pusiniek stratená! Nenechajte sa obtiažnosťou ovplyvniť ani vy! Postupujte ladne, ako keby ste schádzali dole schodmi od Sacré-Cœur a verte v čaro krásnych koncov, pretože vaša pekárska Eiffelovka je na dosah! Recept nájdete aj krásne tu.
Prajem Vám pekné pečenie a zamilovaný nedeľný večer! <3 S láskou Vaša Peťka