#petkaspinktravels: This is just the beginning...


Pekný koniec týždňa Vám prajem!
Môj dnešný príspevok nie je ničím mne typickým! Neobsahuje fotky a už vôbec nie veľa vravné informácie o móde či beauty. Je však neskutočne potrebný aj keď jasný, stručný a výstižný! V pondelok (čo je vraj oveľa lepší deň na postovanie príspevkov ako piatok) by som chcela s Vami začať zdieľať moju cestovateľskú sériu. Vždy keď niekam idem, či už lietam alebo autom, moje zážitky sa líšia, ale vždy v sebe nesú rovnaké posolstvo. Cestujem aby som videla, zažila a FOTILA! Preto všetko na mojich dovolenkách je už troška iné, ako tomu bolo, keď som bola mladšia a na ničom inom ako oddychu mi nezáležalo. A keďže cestujem dosť často (aj vďaka mojej úžasnej mamine!) rozhodla som sa s vami tieto moje zážitky zdieľať aj inou cestou. Viem, že Vás zahŕňam množstvom fotiek, či už tu alebo na mojom instagrame, ale to je vždy len výsledok. Výsledok snaženia, hľadania a plánovania. Rada by som sa s Vami teda podelila aj o túto, inak zákulisnú časť. Tento krátky uvítací príspevok do celej série príspevkov, ktorá bude ešte len nasledovať, má byť akými sprievodcom. Ja si už dávnom nekupujem tých knižných, avšak vždy je dobré mať pri sebe niekoho, alebo niečo (mapu či telefón), ktorý Vás danou destinácion naviguje. Preto dnes Vám tu chcem prezentovať štruktúru mojich nasledujúcich cestovateľských "travel guides," aby ste sa v nich vedeli zorientovať a nájsť si vždy v nich to, čo Vás zaujíma.
Myslím, že konečne sa mi podarilo opraviť komentovanie pod príspevkami, preto ak je ešte niečo, čo nespomeniem a radi by ste vedeli, neváhajte mi napísať! Viem, že dievčatá po celom svete robia niečo podobné a aj platené. Ach, len si predstavte kto by to však za peniaze čítal! Takže z veľkej lásky k Vám si nasledujúce mesiace budete môcť prejsť so mnou vždy jedno mesto. Už o pár dní začíname Parížom a teraz hor sa do toho, ako bude vyrezať nasledujúca štruktúra:

1. KEDY CESTOVAŤ?- poviem Vám viac o mojom výbere destinácie, prečo práve na jar či v lete, aké sú plusy a mínusy výberu ročného obdobia. Plus samozrejme veľmi dôležité- môj akýsi emocionálny faktor, prečo si mesto vôbec vyberám! 

2. AKO SA NA CESTU PRIPRAVIŤ, NALADIŤ NA NÔTU DANÉHO MESTA... - každé veľkomesto (už aj naša Bratislava) má svoj vlastný rytmus, vibe, akúsi harmóniu, ktorú nemôžeme porušiť. Či už ide o spomalenosť Grékov na Santorini alebo o šarm pravej francúzsky. Preto pre mňa aj domáca príprava a prichystanie sa na atmosféru mesta robí veľa!

3. ČO SI URČITE NABALIŤ!- pár typov na outfity, ktoré ladia s podstatou mesta, aká je vhodná obuv a aj prečo si vždy so sebou treba vziať tylovú sukňu!

4. MOJE ZISTENÉ "LIFE HACKS" DANÉHO MESTA- aké sú najvhodnejšie časti dňa kedy sa íst fotiť? Čoho sa rozhodne zdržte a čoho sa vôbec nebojte! Proste malé životné múdrosti, ktoré som tam ja okúsila! Veľkým plusom bude aj popísanie stravy v danej destinácii. Viem, že z veľkej časti by som túto kolónku mala radiť pod moje obľúbené podniky, avšak častokrát sa stravujeme jednom z bežných supermarketov, pretože nie vždy sú financie na drahé reštaurácie a Mc Donald je až to posledné na čo pri cestovaní myslím!

5. NAJLEPŠIE MIESTA NA FOTENIE! -tie najkrajšie zákutia, ale aj hlavné križovatky, v ktorých vystavujete svoj vlastný život kvôli peknej fotke. A ak sa pýtate, kto by to už len tak pre jeden záber robil, asi nie ste na správnej adrese!

6. NAJMILŠIE PODNIKY (KÚSOK RUŽOVEJ LÁSKY V KAŽDOM MESTE!)- dlhýýýý, dlhočizný zoznam mojich najmilších podnikov! Takých, ktoré som navštívila, tých, ktoré otvorili po mojej návšteve a hodlám sa do nich vrátiť, ale aj takých, ktorých zákusky sú hodné fotky a dlhej prechádzky k ich nájdeniu!

7. KAM SA JEDNOZNAČNE CHOĎTE POZRIEŤ- ZA KULTÚROU, ZA VÝHĽADOM ČI UŽ NA PEKNÚ ZBIERKU TOPÁNOK- moje obľúbené miesta, ktoré nie sú reštauráciami ani kaviarňami. Zbierka galérií a múzeí, vyhliadok a nákupných centier, ktoré nemôžete jednoducho obísť!

8. ČO SI URČITE KÚPTE!- tak ako každé mesto vybruje vo svojom rytme, je aj pár maličkostí, niekedy gýčových či nie, ktoré proste musíte nájsť a kúpiť. Taký je už cestovateľský kódex a koniec rečí!

9. NIEČO EXTRA- pretože každá destinácia ho má! Či už je to návšteva neďalekého mesta, ktoré stojí za to alebo láska na prvý pohľad v podobe zámku či kaštieľa, ktorý inak obídete. Malé plus za záver ako sladká čerešňa na torte!

Myslíte, že takto budú moji sprievodcovia dostatočne vyčerpávajúci? Dajte mi prosím vedieť Váš názor, pretože práve pre Vás sú určení! Ešte by som rada poznamenala jednu maličkosť! Keďže som človek a stále sa učím, na niektorých miestach, v mojich obľúbených mestách, som tú česť byť nemala. Preto si pre ilustračné účely požičiam pár fotiek od mojich najviac inšpiratívnych dievčat, aby som Vám mohla ponúknuť čo najkomplexnejší zážitok! Pravda je však taká, že tým robím službu aj sama sebe, pretože tie ešte neobjavené miesta, sú vysoko na mojom zozname kaviarní, fotolokácií či obchodov, ktoré chcem navštíviť!
Verím, že máte pred sebou ten najkrajší víkend a už sa neviete dočkať pondelkového príspevku aspoň tak ako ja! Bude Vás v ňom čakať aj malé prekvapenie, ktoré sa práve kvôli týmto sériám chystám pre lepšiu inšpiráciu spraviť a tiež množstvo množstvo (ale, že obrovské množstvo) Parížskej inšpirácie!
S láskou Peťka <3

Komentáre

  1. Jeeeej, na toto sa teda veľmi teším! ♥ Cestovateľské články som doteraz nemala rada, pretože tam všetci vždy len nabúchali plno fotiek a ja som mohla len ticho závidieť a potom som podobné články ani nevyhľadávala aj keď možno boli dobré. Ale teda táto štruktúra, ktorú pre nás chystáš ma úplne nadchla! ♥ Vybrala si body, ktoré ma pri miestach veľmi zaujímajú a navyše budú od teba ♥♥♥ Skvelý nápad, vážne a už sa veľmi teším na prvý post!

    Candy | C a n d y G r a n t

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára