#petkaspinktravels: Paris part I.- tips and tricks before traveling!Pekný večer Vám prajem. Alebo mám radšej napísať "Bonsoir!"
Dnes prvýkrát a určite nie naposledy, sa Vám prihováram v mojej novej cestovateľskej sérii. Veľmi preveľmi som sa na tento moment tešila, pretože cestovanie je mojím snom, niekedy tým splnením, mojou láskou a veľkou vášňou. Viem, že to mám o to ľahšie, že si ho môžem dovoliť, avšak niekedy aj z mála sa dá vyčarovať veľké kúzlo! Moje (naše- podľa toho s kým cestujem) cestovanie už tak zo dva rôčky neprebieha úplne bežne. Viem to tak povedať, pretože som cestovávala aj "normálne". Keď píšem tieto riadky, už som si veľmi vedomá toho, že prvý príspevok by mal byť iba o príprave a o balení, pretože už to v blogerskom vydaní je úplne iný zážitok. Keďže však chcem tento rok samu seba posúvať vpred, rozhodla som sa, že na túto tému si pre Vás pripravím krátke video s pár mojimi "life hacks", bez ktorých si neviem svoj začiatok cesty predstaviť. Pretože každá dovolenka u mňa začína už len pomyslením na ňu. Kúpa letenky je pekné vyvrcholenie a akási istota, že naozaj niekam pôjdeme, avšak ja= večný plánovač, milujem už aj ten čas pred odjazdom na letisko. Preto o tejto téme budem rozprávať v mojom najbližšom videu! Držte mi palce, verím, že bude na mojou YouTube kanáli už budúci týždeň! 

Ak ste si prešli môj predchádzajúci článok, viete, že už tento príspevok by mal obsahovať množstvo podrobne rozpísaných bodov. A to aj bude! Keďže si však uvedomujem, že Paríž a prvý, nie je dobré spojenie, pretože o Paríži Vám toho chcem naozaj povedať asi najviac, rozhodla som sa cestovanie ním rozdeliť na tri časti (pôvodne boli dve, ale v záujme toho, aby sme si to všetci viac užili, prirobila som ešte jednu, aby nechýbalo nič, ale vážne nič!)! Preto tu a teraz od bodu 1 až po 3, začneme objavovať čaro Paríža!


     
Zdroj prekrásnych obrázkov: Dreamandlive.sk 

KEDY CESTOVAŤ?
Ale vráťme sa teraz k sladkej francúzskej romantike. Prečo práve Paríž a ešte k tomu ako prvý? Táto malá otázka má hneď dve skvelé vysvetlenia, ktoré Vás prinútia hľadať si letenky už teraz! 
1. Nie je nič krajšie ako Paríž na jar! Videla som ho v rôznych podobách, ale na jar je Paríž asi tým najčarovnejším miestom na zemi! Nie je nič, čomu by ste dali prednosť! A nie som sama, kto si to myslí! Mojou veľkou inšpiráciou pre podniknutie minuloročného jarného výletu do Paríža bola práve Katka! Ak váhate, po zhliadnutí jej fotiek určite nebudete! Paríž na jar je proste zážitok na celý život a práve teraz je vhodná doba začať pokukovať po letenkách! Ja viem, že jedného dňa sa tam v tomto období ešte vrátim, pretože tú nádheru potrebujem vidieť ešte raz! Rozkvitnuté sakury pri Notre Dame, množstvo magnólií v puku pred Eiffelovkou!
2. Plynule od kvetov prechádzame k druhému bodu, prečo navštíviť Paríž práve na jar: počasie! Ja viem, že vždy sa môže stať, že začne pršať, alebo nebude až tak príjemne jarne teplúčko, avšak ak už cestujete do Paríža, aby ste si spravili pár pekných fotiek a niečo aj videli, neváhajte a choďte ho objavovať v najvoňavejšom ročnom období! Nebudete vyčerpaní ani po celodennom obdivovaní mestských krás, pretože Vás bude žiara jarného slnka poháňať vpred! 
Toľko k môjmu výberu sezóny na cestovanie. Spomínala som však aj citovú hodnotu, ktorú pre mňa Paríž rozhodne má! Nielenže tam teraz býva najmladší člen našej rodiny a teda môžem tvrdiť, že tu mám také malé zázemie, ale Paríž... ach Paríž je proste Paríž. Ikona medzi ikonami a láska medzi láskami, ktorá bude vždy vyčnievať! Stretla som sa s mnohými názormi- teda najčastejšie, že Paríž je špinavý a Eiffelovka je iba kovová ozruta. Viete, každé veľkomesto má svoje chybičky krásy. Niktoré z nich totiž nie je Victoria's Secret Angel. Čo je však najdôležitejšie je naše nastavenie, s ktorým do mesta lásky vstupujeme...


AKO SA NA CESTU PRIPRAVIŤ, NALADIŤ NA NÔTU DANÉHO MESTA... 
A teraz si povedzme pravdu. Pred každou cestou je to najdôležitejšie, aby sme sa tešili, cítili šťastní a odhodlaní prežiť aj pár dní nepohodlnejšieho spania nie vo svojej posteli, len aby sme videli tú nádheru novosti navôkol! Ale aké boli moje špeciálne zásady pri tom, keď sme sa chystali do Paríža? Prejdeme si ich spolu postupne, pretože je ich viac!
1. Pustite si francúzske šansóny. Nič Vám nevleje krv Paríža do žíl viac ako táto správna hudba! Či už Edith Piaf a jej La vie en rose... z ikonického filmu Sabrina s prekrásnou Audrey Hepburn, alebo modernejšiu Zaz! Pri počúvaní tejto hudby mi naskakujú zimomriavky a mám pocit čistého vytrženia. Pretože pre mňa symbolizuje Paríž a je akýmsi pravým náznakom francúzskej pohody.
2. Neváhajte a pozerajte aj filmy s touto tematikou! U mňa za francúzsku metropolu rozhodne vyhráva animovaná rozprávka Balerína! A ak ste viac na komédie, rozhodne nepohrdnite francúzskym humorom, ktorý je niekedy krutý a niekedy skvelo nevyspytateľný! Tak ako pri Kým nás svadba nerozdelí som sa nenasmiala ani nepamätám! A ešte niečo netradičné pre romantické duše, ktorou ja rozhodne som. Asi môj najobľúbenejší film, Maria Antoinetta, ktorý Vás donúti zamyslieť sa aj nad ťažkou francúzskou históriou. Ak už sa rozhodnete navštíviť palác Versailles (o tom neskôr) alebo nie, pozrite si slastnú Antoinettu od ešte perfektnejšej Sofie Copolly!A objav tohto roka? Jendoznačne ilustrovaná knižka od Meggan hess! Paris through the fashion eye je vlastne sprievodcom samým o sebe! Ak si ju prelistujete nič Vám nemôže uniknúť a získate z Paríža to najhodnotnejšie po módnej a beauty stránke. Pre mňa je rozhodne tým najkrajším darčekom a aj veľkým snovým bedekrom Paríža. Neexistuje lepšia publikácia o Paríži pre romantické duše, ako je táto prekrásne zdobená knižka!
3. Po pekných večeroch pri piesňach a filmoch sa presuňme ešte k sladkej časti prípravy. Nič u mňa nefunguje lepšie ako prezeranie si Katkiných parížskych fotiek, počúvanie Zaz a premýšľanie nad tým, kde si dám tie najlepšie makarónky ako Mária Antoinetta. Takže sa už týždeň pred cestou obdarúvávam tými najlepšími slovenskými. U mňa jednoznačne vyhrávajú tie z Lucette. A poviem Vám, že som ich už pojedla nemálo. A vyskúšala nemálo značiek. U nás v Nitre máme tiež jedno malé pekné miesto, akýsi "Paríž v srdci Nitry," takže ako píšem a spomínam, tam som veľmi rada trávila dni pred odjazdom, aby som nadobudla pohodu Parížaniek už doma. Ak máte aj vy vo Vašom meste peknú francúzsky ladenú kaviareň neváhajte ju navšíviť. Nie lenže, keď použijete tieto typy a triky, budete šťastnejšia a nadšenejšie odchádzajúca do Paríža, ale čo je viac, svoj celý pobyt tak pekne môžete predĺžiť aj o celý týždeň! ČO SI URČITE NABALIŤ!
A to sa naozaj pýtate? Do Paríža? Vo vašej batožine nesmie chýbať baretka, možno viac baretiek, pásikavé tričko, ktoré ladne skombinujete s čím koľvek a tiež červené šaty. Keby sa balím teraz, určite u mňa vyhrajú tieto z Chi Chi London! U mňa na každú cestu putuje aj tylová sukňa a pár pekných sandálikov! Mojou veľkou inšpiráciou pri balení boli aj cestovateľské príspevky Claudie Fagadar! Plstený klobúk, ružový tyl a pár vintage Chanel náušníc. Pre mňa, ružovú dievčinu, je to prototypom Parížskeho štýlu!     
Zdroj moodier fashion inšpirácie: Claudiafagadar.com

Tak čo hovoríte? Uspokojila som Vaše počiatočné cestovateľské chúťky a skúsite moje typy, ktoré vlastne kričia "PARÍŽ MÔŽEME MAŤ AJ DOMA?!" Už o pár dní v pokračovaní si spolu posvietime asi na najzaujímavejšiu časť. A tou sú... tadá... najlepšie miesta na fotenie a tie najsladšie kaviarne! Tiež nebudú chýbať moje skúsenosti s týmto mestom, ktoré si treba osvojiť hneď po pristání lietadla. 
Zistila som, že mne osobne sa toto koncipovanie článku páči. V prvej časti si prosto povieme aké sú základy na to, aby sme niekam mohli vôbec cestovať, v druhej príde odmena v podobe starostlivo vygooglených a s láskou zdieľaných najlepších miestach a na koniec... Na koniec iba ako čerešnička na torte pár EXTRAS- teda múzeá, obchodné domy a pár zážitkov, ktoré určite nesmiete obísť! Budem neskutočne vďačná za Vaše spätné reakcie! Snažím sa do tejto série článkov vkladať samú seba a samozrejme stojí ma to neskutočné úsilie, preto ak sa Vám páčia, neváhajte a zdieľajte túto moju cestovateľskú myšlienku aj medzi priateľmi! Bude mi cťou byť Vašou sprievodkyňou! S láskou Peťka <3 

Komentáre

  1. Krásny článok! Veľmi rada som si ho prečítala, no určite sa k nemu ešte vrátim, keď sa mi konečne splní sen a budem sa chystať na cestu do Paríža :) ♥

    Candy | C a n d y G r a n t

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára