New Year, New Me?


Krásny večer prajem! Je to už raz tak a prišiel január. A ja veru nie som jeho veľký obľúbenec. Je to niečo ako pondelok v týždni, tak január začína rok a vždy je akýmsi mesiacom rozbehu. Teda aspoň pre mňa. Každý rok sa neskutočne snažím si ho obľúbiť (a samozrejme sa toho nevzdám ani tento rok), ale nikdy si nenašiel tú pravú cestu k môjmu srdcu. Nechcem si to príliš pripúšťať, ale v januári sa cítim bezradná. Nič sa v mojom živote nemení oproti decembru, ktorý bol ešte pred dvoma dňami, ale vedomie nového roka dáva mojej mysli poriadne zabrať. Je to asi aj tým, že ja nie som dievča na predsavzatia. Nechcem sa proste prvého zobudiť s hlavou plnou veľkých plánov a nereálnych snov o chudnutí, zdravom stravovaní a poriadkumilovnosti. To prosto nie som ja. Ako každý rok skončí december, na Silvestra chytám paniku. Nátlak a predsavzatia iných sú obrovské. Valia sa odvšadiaľ. A ja ich jednoducho neuznávam. 
Keď som bola menšia, verila som v ich silu. Ten 31. niesol v sebe čosi magické. Ako som však rástla, pochopila som, že môj život je len o mne a to znamená každý deň. Každý deň sa dá začať zmena, každý deň má byť dokonalý, každý deň sa viem rozhodnúť pre to, čo je pre mňa a moje okolie to správne. Takto odišlo z môjho srdca aj čaro celej pointy Silvestra a novoročných predsavzatí. Nezmazala sa však vina, ktorú cítim, že si prvého januára dám na raňajky koláčiky. Ľudia na vôkol totiž už začali zdravo žiť (keby sa sem dajú vkladať moje emócie tak ma už vidíte ako si búcham hlavu o stôl a znechutene prevraciam očami). Ak nedokážu robiť malé zmeny počas celého roka, ako chcú potom pracovať sa sebe a na všetkých svojich nerestiach hneď od prvého januára?
Viem, že si možno protirečím, ale proti výzvam a zmenám nemám nič! Ide mi iba o tú zvláštnu predstavu, ktorá prichádza s novým rokom. Možno je to práve tým, že mám svoj život rada a teda nechcem robiť zásadné predsavzatia. Nechcem týrať samu seba a hlavne svoju myseľ nedodržateľnými plánmi. Mám len pár takých malých snov, ktoré by som rada v roku 2018 premenila na realitu. Máte záujem ich počuť, aj keď som vlastne pokrytecká? Lebo chápte ma, nemať niečo rád, neznamená v to neveriť. Ja úprimne verím v silu slov a vo váhu, ktorú do nich vkladáme. Verím, že ak chce človek zmenu, je potrebné si sadnú a písať na kúsok papiera presne a jasne, čo by zmeniť chcel. Jediné, čo sama úplne nechápem je, prečo je práve 1. január tým perfektným dňom na robenie tejto aktivity? Prečo by sa šťastní a spokojní zo zmien nemohli byť už pred Vianocami, prípadne v strede leta? 
Rada si píšem zoznamy a zoznamčeky, takže toto je jeden z nich. Priania rok 2018!
♥ Začať oveľa viac čítať, nie len na dovolenkách na pláži, ale aj pred spaním doma v posteli, pretože to je oveľa viac upokojujúcejšie ako prezeranie si instagramu
♥ Opäť veľa cestovať a uvidieť miesta, za ktorými moje srdce piští (vysoko na zozname je Amsterdam, Benátky a čarovný farebný ostrov Burano a potom? Hm, Amerika? :))
♥ Písať! A tvoriť! Fotiť a kresliť a možno aj len tak sedieť doma v kresle a vystrihovať si obrázky na mood boardy! Tak ako do teraz a ešte viac! Pretože to je to, čo ma najviac baví a posúva vpred!
♥ Začať sa učiť po francúzsky! Pretože ten jazyk je taaaaaak ťažký, ale tak sexi a tak romantický!
♥ Milovať naplno! Len tak a s láskou ráno vstávať!
♥ Menej sa hnevať a stresovať, keď veci nejdú tak, ako si to predstavujem ja! (Lebo svet sa netočí iba okolo Petry Čutríkovej)
Ach, a viete... Zdravo jesť! A veľa cvičiť! Ale nie kvôli tomu aby som bola chudá! Ale preto, aby som sa sama so sebou lepšie cítila a aby som vedela rešpektovať a milovať samú seba. Lebo ja viem, že zo seba vydávam maximum! Celý deň a každý deň! Celý rok a nie len prvého januára! 
Ešte raz sa Vám chcem neskutočne poďakovať za množstvo lásky a podpory, čo ste mi dali v roku 2017! Bol jedným z tých magických rokov, v ktorom sa vlastne nič prevratné v mojom živote nezmenilo, avšak zažila som toho toľko, že by som o tom mohla písať ešte týždeň! 
Happy New Year!