Pink and bright!


     

Prekrásny sviatočný deň Vám prajem! Po minulom roku je už mojim malým zvykom priniesť Vám jeden článok aj uprostred sviatkov najväčšieho šťastia. Vianoce sú obdobím, o ktorom sa mnoho rozpráva, dlho sa naň každý pripravujeme a v konečnom dôsledku vždy prejdú tak rýchlo, že ani nestíham žmurknúť. Milujem ich čaro! Vie byť však aj krásne dlhé, keď si ho vychutnávame celý advent, celý mesiac pred ich reálnym začiatkom. Majú v sebe čosi svojské- v tieto dni robím vždy to isté, už asi celých 22. rokov a nikdy ma to ešte neprestalo baviť!
Mala som však pocit, že mám potrebu Vám povedať, že sa mi tie tohto ročné vianky zdali iné ako každé doteraz. Neviem sama, čím to presne bolo. V sebe som cítila čistú radosť, ale akúsi novú, nie úplne naplnenú takým tým vianočným červeným klišé. Tešila som sa na ten nádherný čas strávený večer 24. decembra pri odbalovaní darčekov a nerozhádzalo ma ani, že pár ich je stále niekde v preprave a ani fakt, že môj najdôležitejší darček prišiel na Slovensko úplne zdemolovaný. Nebrala som tento rok nič ako tragédiu. Má to tak byť, proste budú perfektné aj bez toho, aby som si pri tom stratila nervy. Alebo vlastne vďaka tomu. Už celý týždeň pred včerajšou nádhernou nedeľou som si uvedomovala, že najdôležitejšie je, že darček pre nášho najmenšieho (má už 11.! Kde tie roky sú!) je na mieste, zabalený v Disney papiere. Pretože poviem Vám, tá radosť v očiach včera večer sa mu dala krájať! A ja som cítila tú pravú radosť. Radosť nie z mne podarovaného, ale z toho, že ja dokážem potešiť iných. Nie, nie je to vôbec nový objav. Už dlhé roky fungujem tak, že si svoje vianočné darčeky rozbaľujem až sama v izbe, niekedy až po polnočnej omši. Oveľa radšej sledujem iných, ako odbalujú darčeky, na ktorých výrobe/ kúpe/ myšlienke som sa mohla podieľať aj ja!
Nie je to však o materiálnosti. Práve vďaka tomu neriešim, že Ježiško tento rok mešká. Je to o tom, že každý rok má moja mamina na mále a zaspáva na polnočnej. O pozeraní Popolušky so sestrou pri rozbaľovaní darčekov. O tancovaní po obývačke na vianočné pesničky. O pokoji v duši, smiechu a radosti, ktorá zrazu dokáže ovládnuť naše srdcia bez ohľadu čokoľvek iné.
Verím, že ste prežili naozaj neopakovateľné a magické dva sviatočné dni! My pokračujeme rodinne opäť zajtra a ja nemôžem byť šťastnejšia! Keďže cez rok toho času na spoločne strávený čas nie je toľko, koľko by sme si priali, vynahradzáme si ho troma dlhými dňami vo vzájomnej spoločnosti. Spíme do obeda, raňajkujeme koláčiky, pekne sa obliekame a užívame si všetky, aj tie najotrepanejšie, vianočné rozprávky. Mám Vás rada a prajem Vám tie najkrajšie sviatky! Nech sú magické (a aké by to bolo odo mňa keby nedodám) a ružové! <3

Za tie najkrajšie fotky ďakujem môjmu priateľovi. A ak si aj myslíte, že som šialená, že behám po snehu v sandálach- a ešte k tomu s ponožkami vo vnútri- tak nech! Myslite si to! Ja sa tomu však teším a moju radosť mi nikto nevezme!