Magical Christmas morning!


Nie som ranné vtáča. Ach to rozhodne nie. Milujem sa válať v posteli, nechať sa inšpirovať instagramom (nie to nie je pre mňa zabíjanie času ani závislosť, je to skôr ranná dávka inšpirácie), piť v posteli teplý čaj, pozerať vianočné videá, čítať si zamotaná v perinách. Perfektné dni pre mňa začínajú až po takýchto ránach. Teda, ja mám rána rada. Ale ak sú dlhé minimálne do dvanástej. Vtedy stíham všetky moje milované aktivity, ktoré hneď urobia celý deň rozprávkovým. Keďže cez týždeň nie je možné, aby som si dopriala takýto malý luxus, víkendy sú presne tým skvelým časom na plnenie malých prianí. Lebo ráno je cítiť pokoj a svet okolo je akýsi pomalší. To je na ňom také čarovné. Nemusím riešiť ako vyzerám, iba si navlečiem milované ponožky a župan a najobľúbenejší outfit je na svete.
Práve tie sviatočné rána sú takto najkrajšie. V pokoji sa pritúlim k malému psíkovi, vychutnávam si prvé vzácne slnečné lúče na pokožke a až potom môžem začať deň. A taký krásny začína práve zdobením stromčeka. Každý rok vyzdobím aj zo tri. Jeden hlavný v obývačke a tak dva v mojej izbe. Je to jedna z aktivít, ktoré ma neprestanú nikdy baviť, práve naopak. Napĺňajú moje dni radosťou. Zapnem si na mobile môj vianočný playlist, pustím Lásku Nebeskú a tá pravá vianočná paráda sa môže začať. Ukladám jednu ozdobu k druhej a teším sa ako malá.
Tento stromček nemám dlho. Ale má pre mňa nesmiernu citovú hodnotu. Ozdoby, ktoré naň vešiam sú vždy kusovky, ktoré buď dostávam, alebo špeciálne kupujem. Viete, ono keď vojdete do obchodu, nečakajú Vás tam väčšinou ružové vianočné ozdoby. Preto keď nejaké, ktoré sa mi páčia, zbadám, hneď ich vkladám do nákupného košíka. Takto potom na mojom malom stromčeku visí vedľa Disney princeznej baletka a jednorožec. Je to stromček splnených prianí a malých umeleckých ružových diel. Mám ho rada, aj keď mnohým môže pripadať gýčový. A viete čo? Podľa mňa je perfektný! Zdobí malý kútik v mojej izbe s množstvom vankúšov pod ním. Večer, keď svietia už iba sviečky, uchýlim sa k nemu, sadnem si na niektorý z vankúšikov, prikryjem sa dekou a len premýšľam. Nikdy nezostávam sama, pretože moje malé psíča má veru deky a vankúše rado. Takto v objatí s najlepším priateľom človeka sa upokojujem a vidím svet hneď krajšie. Je pokojný a plný vianočného čara. Pod stromčekom sa rodia nápady, preto mi nevadí mať ho v izbe už od začiatka decembra. Takto je to malý vianočný raj, ktorý mi nikto nemôže vziať. A poviem Vám, po náročnom dni je to tá najlepšia terapia. Iba svetielka, ja, tvár úplne bez make-upu a malé spiace psíča. Láska!