Happy pinkyween!


Pohanský/ nepohanský idem! Aj Vás dnes naháňajú strašidlá, kde tu nočné mory? Aj keď Halloween nie je u nás ani zďaleka to, čo v Amerike, predsa len je to sviatok! Malý dôvod k oslave, ale veľký dôvod k párty, ktorá môže trvať až do rána! 
Keďže však ma už tak troška poznáte, ja nie som vôbec stavaná na nič strašidelné. Rozruší ma už silnejší vietor za oknami, čiernym mačkám sa vyhýbam oblúkom a niekedy mi srdce búši od strachu tak silno, že mi ide vypadnúť z hrude. Všetky tieto Halloweenske tradície sú preto pre mňa tabu. Nie je to tak, že by som nechcela. Len si aj to strašidelné upravujem po svojom! Veď predsa kto by sa už len bál netopierov a duchov v bledoružovej?
Mojou malou tradíciou je už napiecť Halloweenske "sugar cookies", ktoré som tento rok posunula na vyšší level! Obalené v ružovej čokoláde pôsobia nežne a žensky a určite odplašia všetkých zlých duchov! Sušienky sú najlepšie, aké som kedy skúšala, preto som sa s vami chcela podeliť aj o veľmi jednoduchý recept! Keďže zajtra my slávime sviatok, nie je dobrý čas na malé milé pečenie?

2 3/4 hrnčeka múky
1 čajová lyžička prášku do pečenia
1 hrnček rozpusteného masla
1 1/2 cukru
1 vajíčko
1 čajová lyžička vanilkového extraktu 

Slovo milé je asi to posledné, ktoré sa spája so sviatkom duchov! Ja si však tak ako každý rok obujem svoje ružové ponožky, pripijem si na nový krásny ďalší deň pohárikom ružovej limonády s cukrovou vatou a budem iba snívať o strašidelných filmoch. Namiesto toho si pustím pár časti Scream Queens, pretože hoci sú aj oni ružové, vedia ma vystrašiť natoľko, že možno v túto svätú noc ani nezažmúrim oka! Ale tak by mal tento rúškom opradený deň fungovať. Užiť si sladkosti, ktorých tematickosť roztápa moje srdce, zabaliť sa do deky pri dobrom filme a vychutnávať si život plnými dúškami! Pretože čas na oslavu je tu vždy a tento dnešný má ešte aj svoje pomenovanie. Pridajte sa ku mne aj vy a užite si najdievčenskejší a naružovší Halloween aký ste kedy mali! 
PS: Pre mňa sú fotky až sladko nákazlivé!
PS2: Nebojte sa, zajtra opäť výjde slnko!
Pápa Október! Happy Halloween!