Barbie x Missguided: Making a dream of little girl came true...


     

Momenty úplneho nadšenia sa nedejú v živote až tak často. Nemyslím tie šťastné, tie by mali byť samozrejmosť, skôr mám na mysli také tie prekvapujúce, plné záujmu a úplne nečakanej radosti. Niečo ako nájdenie vašej obľúbenej čokolády v slovenských obchodoch, či zistenie, že na narodeniny pôjdete do Disneylandu. Chvíle plné úžasu, spojené s nečakanosťou, teda nemôžete ich akokoľvek ovplyvniť. Možno je to také úplne materiálne, že o niečo takom idem vôbec písať, ale podobný pocit som prežila nedávno. Len tak som po už dlhšej dobe zašla na stránky Missguidedu. Tento webový shop bol jeden z prvých, na ktorých som si vôbec začala skúšať svoje znalosti v internet shoppingu. Ach a veľmi mi v priebehu toho času už pomohli vybieliť kreditku a samozrejme zaplniť šatník krásnymi kúskami. Predávajú aktuálnu módu, plnú farieb, rôznych strihov a hlavne podľa mňa sú dosť kvalitné. Veľkým plusom tiež je, že časť z ich oblečenia je dostupná aj cez Asos. To znamená poštovné zadarmo a množstvo radosti už za pár dní. Tak som si zvykla na búchanie poštára, keď dorazí balíček, že mi prehľadávanie webových stránok a celé pravidlá online shoppingu prídu oveľa prirodzenejšie ako bežné nakupovanie v obchodoch. Nehovorím o tom, že tam v tej veľkej spleti internetových stránok sa raz za čas objaví úplny poklad. 
Odmalička som chcela byť Barbie bábikou. Taká chudučká, možno vtedy ani nie blonďavá (ale už ako desaťročnej mi prišlo čudné prečo sú všetky bábiky dostupné vo väčšej miere hlavne blondínky?!) ale hlavne byť Barbie. Bol to pre mňa akýsi veľký pojem. Niečo ako hrdina, teda hrdinka môjho detstva. Hrávala som sa s ňou každučký deň, nosila si ju so sebou ako spoločníčku do školy a s radosťou jej tvorila životné príbehy, drámy, ale aj romantické stretnutia či posedenia s kamarátkami. Vtedy, keď ja som bola malá, bolo prirodzené hrávať sa s bábikami ešte aj v piatej triede a veľmi ťažko sa mi s tým vo vyšších ročníkoch lúčilo. Mojou malou záchranou bola iba moja mladšia sestra, s ktorou som si detstvo len predlžovala. Nikdy som však nebola nadšená myšlienke stať sa niečím podobným Barbie. Myslím si, že každá jedna sme jedinečná a bábika Barbie nám mala len pomáhať prechádzať detstvom s radosťou a so štipkou ružovej farby. Aj teraz keď už som (asi) dospelá, raz za čas sa vrátim aspoň k Barbie rozprávkam. Majú vždy v sebe skryté čaro, a ach to množstvo krásnych šiat a pekných animovaných domácich miláčikov môžete uvidieť jedine v rozprávke o Barbie princeznách. 
Missguided s kolaborácii v Barbie, preto spojil akési moje vysnené detské priania. Dali mi nádej, že aj ako dospelá môžem na sebe nosiť kúsok svojho detstva a meno tej blondínky, ktorej som sa farbou vlasov priblížila. Predstavili rebelské sukne, biele tričká s výraznými nápismi, ale ja som sa predsa len rozhodla pre celé plavky. Nikdy v živote som nebola taký fanúšik celých plaviek ako tento rok. Bližšie ma nikdy nezaujímalo, či sú úplne v móde, skôr som sa v nich chcela cítiť pohodlne. Moje nové barbinovské som sa ale rozhodla nosiť aj ako bežný top k sukni. Veď prečo nie? Je to ako nosiť meno svojej hrdinky na hrudi. Myslíte, že je to detinské? V priebehu tých rokov, čo prešli od môjho hrávania sa, dostalo meno Barbie aj množstvo negatívnych podtextov. Pre mňa však zostáva čisté. V mojej hlave je to idea milej, peknej a priateľskej slečny, ktorá vždy chodí skvelo oblečená. V žiadnom prípade to nie je úplne peroxidová "káča", ktorá nemá v hlave nič okrem pilín a je celá umelá. Bola som s ňou stotožnená v detstve a tak isto som stotožnená so súčasným prevedením MissguidedxBarbie. Je to iste rebelská spolupráca, ale pre mňa malý splnený sen, ktorý som jednoznačne chcela mať v šatníku!