Pretty little café II...


Sú miesta, ktoré ešte dlho po ich navštívení zostávajú v mojom srdci. Vybudujú si v mojej mysli privátne miesto a ja nie a nie na ne zabudnúť. Paríž je jedným z týchto miest. Moja malá romantická povaha už od malička tušila, že k tomuto mestu budem niečo cítiť. Túto sobotu tam cestujem tretíkrát a cítim sa ako poblúznená puberťáčka. Pre mňa má Paríž to pravé čaro a romantiku, ktorá sa mu pripisuje, cítim na každom jednom rohu, v každej milej kaviarni s makarónkami či pri každom rozkvitnutom kvete. Kufor mám nachystaný, oblečenie na kôpkach, outfity poctivo povyberané, pretože viete, čo budeme robiť celý týždeň? Sedieť v kaviarňach, fotiť sa a len tak s láskou sa motať mestom. Chcem objaviť zákutia, na ktoré pri pár dňovej návšteve nikdy nie je čas, ktoré poznajú iba pravý Parížania, zažiť atmosféru, nie len turistických atrakcií. Ale nebola by som to ja, keby som v hlave neplánovala fotky s Eiffelovkou. Som plná protikladov, ktoré sa priťahujú a v takej radostnej nálade sa chystám užiť si aj mesto lásky. Hlavne preto, že to bude prvýkrát s láskou. Týmto malým/ veľkým výletom sa mi plný životný sen. Každé dievča romantickej povahy, akú mám ja, túži vidieť žiariace svetielka tohto mesta s niekým, koho nadovšetko miluje. Je možné, že sa nebudeme chcieť vrátiť domov. Je možné, že sa tak zaľúbime, do mesta, ešte viac jeden do druhého, že nás tu už neuvidíte. Veľmi by som sa tomu nečudovala.
Keby som mohla sedím v ružovom Ladurée každý deň. Mojím hlavným pokrmom by moli makarónky, sladké tartletky, najrôznejšie druhy iných zákuskov a litre kvalitnej kávy z ružových šáliek. Zažila som sedenie v Ladurée iba raz. Ale teraz si to zas, v inej jeho Parížskej pobočke plánujeme zopakovať. Tieto trištvrte roka staré fotky, ktoré som našla v počítači sú preto krásnych príkladom nášho života v priebehu budúceho týždňa. Som pravá kaviarňová povaľačka a nápad s robením malej série o kaviarňach, ktoré mám rada a v ktorých sa dá pekne fotiť prišiel ako blesk z jasného neba. Rada by som pripravila aj niečo naše, moje z Nitry, alebo z Bratislavy. 
Do sladkého ničnerobenia v Paríži nám zostáva už iba pár dní. Už teraz odpočítavam minúty, nepokojne sedím na vyučovaní v škole, neviem sa sústrediť pri umývaní zubov, pretože snívam. Snívam sen, ktorý sa na budúci týždeň stane skutočnosťou a ja sa neviem dočkať, keby sa v vami oň podelím. Majte krásny týždeň, užívajte si slnečné počasie, spev vtáčikov a jarné prechádzky. Pretože práve na týchto maličkostiach v živote tak záleží. S láskou Peťka <3