First touch of spring...


Ráno ma zobúdzajú slnečné lúče a ja sa neviem vynadívať na tú okolitú kvitnúcu nádheru. Jar je plná pozitív a lások, ktoré rastú a pučia. Slnečné lúče ma ženú von z nákupných centier a radšej sa prechádzam po malých uličkách starého mesta. Tulipány v jednej ruke, farebná kabelka v druhej. Sme ja a moje natešené myšlienky.
Takto pozitívne naladená sa vrhám do každého nového jarného dňa. Našla som si samozrejme kamarátov, ktorí mi ešte viac spríjemňujú tieto už aj tak prekrásne dni. Všetci sú ružoví, ako inak. Avšak milovala by som ich aj bez toho, pretože ich vôňa či textúra hovorí za všetko. Ako náhle začne teplúčke počasie, nemyslím na nič iné ako na sakury. Po našom, kvitnúce čerešne, sú mojou najväčšou jarnou láskou. Prajem si ich v parfémoch, krémoch na ruky, ale aj na šatách či sviečkach. Takto, znenazdajky (vážne neviem, ako je to možné, že sa všetky ocitli u mňa doma na poličke) si ku mne našli cestu a ja sa v ich spoločnosti cítim najpríjemnejšie ako sa len dá. Ružové krabičky a prekrásne jarné balenia voňajú po ružovom myslení. Jar vnímam ako raj pre pozitívne nápady a pre bežné radosti mojich dní. Preto nedám dopustiť na tieto jarné lásky:
Cherry Blossom sviečka od Yankee Candle. Ak ste ju ešte neovoňali a nemáte doma, nie ste milovník jari. Vonia sladkasto až sa vám z nej zatočí hlava. Vždy som si myslela, že k tomuto ročnému obdobiu už sviečky nepatria, avšak táto ma presvedčila o opaku. Milujem ju! Nedá sa inak!
Tylové šaty s čipkovanými kvetmi z Mohita. Svoje oblečenie kupujem s určitým zámerom. Keď som uvidela tieto nádherné šaty, povedala som si, že nič krajšie na fotenie s rozkvitnutými sakurami som ešte nevidela. Páči sa mi ich ľahkosť a fakt, že nie sú príliš uhladené. Sú to veľmi milé voľnočasovky z luxusného materiálu, takže sa v nich vždy budem cítiť ako jarná princezná. Určite ich uvidíte v niektorom z jarných príspevkov aj oblečené.
♥ Náušnice v tvare čerešničiek z H&M. Mám ich aj pri písaní tohto článku v uškách a verte mi, nič milšie ani neexistuje. Sú maličké a rozkošné a vašej tvári pridajú tú pravú iskru a hravosť, ktorú na jar potrebujete. Nie sú príliš výrazné ale lákajú práve svojou netradičnosťou.
♥ To, že L'oocitane vyrába perfektné krémy na ruky viem už dávno. Skvelé však je, že vždy na jar prídu s limitkou, ktorá vonia ako čerešňový kvet. Tohto ročná pastelová čerešňa je úplne úžasná. Textúrou, vôňou, balením. Nedám samozrejme dopustiť ani na ich čerešňovú stálicu a mojou obľúbenou je aj pivonka.
Telový sprej od Avonu s vôňou čerešnových kvetov, je ďalšia milá závisloť. Ráno sa ním celá zasprejujem, vlasy, zápästia a aj celé telo a prenesie ma do čarovnej jarnej krajiny. Je ľahký a svieži, čo sa mi na ňom veľmi páči. Nie je to drahá záležitosť, preto vždy jednu malú fľaštičku nosím aj v kabelke. Pri vyčerpávajúcom dni je to to pravé osvieženie, ktoré potrebujem.
A som šťastná. Nesmierne šťastná. Cítim vôňu prichádzajúcu z čerešňovej sviečky, rúčky mám krásne hydratované a už sa neviem dočkať, kedy si oblečiem svoje nové milované šaty. K tomu jasný rúž a oslava jari sa môže začať. Prichádzajú teplé dni, ktorých vidina ma napĺňa radosťou. Až do mája sa budem vytešovať vôni čerešňového kvetu a keď u nás v Nitre sakury aj zakvitnú, moja radosť nebude mať konca. Taký maniak týchto kvietkov som. A som na to hrdá! Kvitnú krátko a sú krehké ako kúsky ľadu. V tom je ich nezameniteľné čaro. Preto ich budem dovtedy privolávať aspoň ich hmatateľnými dvojníkmi na šatách a sviečkach. Máte vy malých pomocníkov, ktorí Vám skrášľujú jarné dni (sny)? Dajte mi vedieť v komentároch! Majte nádherný deň! S láskou Peťka :-*