DIY: Valentine's Day Gift


Smile, it is weekend! To jediné ma napadá dnes ráno. Zobudili ma slnečné lúče, ktoré prenikali cez zatiahnuté žalúzie. Nevadilo mi, že bolo zavčasu ráno. Tešila som sa na taký krásny slnečný deň. Dúfam, že toto počasie nám pretrvá a bude nás sprevádzať aj v zaľúbený utorok. Nemyslím si, že láska by sa mala preukazovať iba v tento deň. Dôležité je ukazovať si bežné vyznania lásky každodenne, avšak je veľmi pekné dostať zaľúbený odkaz aj v tento špeciálne vyhradený deň. 
Už pár týždňov sa stretávam s výkladmi, ktoré sú plné lásky a sladkých valentíniek. Ja osobne som ich už presýtená a pre tento rok som sa rozhodla vyrobiť si darček sama. Nie sama sebe. Ale ako inšpiráciu pre všetkých, ktorí majú záujem o niečo špecifické pre svoju lásku. Do vlastnoručne skrášlenej škatuľky si môžete vybrať sladkosti alebo drobnosti, ktoré vaša láska preferuje a budete mať istotu že sa trafíte do jeho vkusu.      

     

     


Kúpila som si škatuľku s bonboniérou v bežných potravinách. Vybrala som z nej výplň a aj čokoládové cukríky a po častiach ju presprejovala na požadovanú farbu. Farba v spreji je veľká pomocníčka. Od kedy som si ju na jeseň kvôli tekvičkám kúpila, neviem sa nabažiť jej používania. Maľovanie je s ňou ľahké a farbu strieka rovnomerne, takže zbohom nepresnosti ako pri použití štetca a farby. Tiež rýchlo schne. Moja škatuľka tak bola vyrobená do pol hodinky. Vystlala som ju servítkovým papierom, ktorý som si kúpila v Ikea, ale rôzne druhy majú aj v iných hobby pomôckach. Ak by ste na niečo podobné nenatrafili, je pekné použiť aj obyčajné vzorované servítky. Čo takto nejaké s potlačou srdiečok? 
Najzábavnejšou úlohou potom zostáva vyplniť, vlastnoručne vyrobenú škatuľku na bonboniéru, sladkosťami. Môžete použiť tie, ktoré ste vybrali z pôvodnej bonboniéry, kúpiť sušené ovocie či také, ktoré je máčané v čokoláde. Vhodné sú aj rôzne srdiečkové cukríky, či malé čokoládky, ktorých je teraz na trhu množstvo, hlavne pred týmto sviatkom. Ja som stavila na istotu a zašla do Tigeru. Tiger má vždy skvelý výber sezónnych sladkostí. Kúpila som marshmallows srdiečka, ale mali aj mandle v ružovej a červenej čokoláde a tiež srdiečkové cukríky, ktoré som kupovala minulý rok. Okrem klasiky som našla veľmi krásny výber valentínskych koláčikov v Creme Chic. Ich stánoček so sladkosťami vždy obchádzam, pretože viem, že keby sa pristavím, chcela by som úplne všetko. Viete ako veľmi mám rada dezerty. Na valentínsku príležitosť som však neodolala a rozhodla sa kúpiť ich vynikajúce makarónky. A tento rok, to sa podržte, v tvare srdiečok. Prehľadávala som najrôznejšie stránky aby som zistila, či také niekde nemajú. A potom mi jednoducho prišiel od nich newsletter, v ktorom predstavovali svoje valentínske sladkosti. Roztopili mi srdce a ja som zas a znova prepadla sladkej mánii. Poslednom malou čerešničkou na torte sú donuty. Milujeme donuty. Ja aj priateľ. Raz za čas sa odmeníme tými, ktoré sú dostupné v bežných reťazcoch. Keď som však objavila Tasty Donuts & Coffee v Bratislavskom Auparku skoro som odpadla. Ten výber! A donuty so srdiečkami?! Ach. Tak som ich pár kúpila. Teda plnú škatuľku. A boli perfektné. Niektoré, tie bez náplne, by sme vymenili za náplňové, avšak boli krásne a aj chutné. 
A tadá. Vlastnoručne vyrobené sladké je na svete. Na vrch krabičky môžete aj niečo napísať. Pridať tak osobitosť a vyznať lásku aj slovami. Tiež by bolo pekné nalepiť na vrch fotorafiu s vašou láskou. Spodnú časť, do ktorej ste naukladali sladkosti prekryte vrchnou. Samozrejme, že nebude úplne doliehať, pretože je to špeciálny darček plný lásky (a väčších sladkostí). Potom už len zostáva počkať do Valentína a darček darovať.
Mojou malou valentínskou tradíciou sú už ponožky z Asosu. Minuloročné ste mohli vidieť tu a tento rok sa opäť úplne nečakane objavili v mojom košíku. Ešte stále ich majú, ak by ste mali záujem o priesvitné ponožky so srdiečkami. Na bežný deň sú úplne nenositeľné, pretože sieťka predsa nie je najpohodlnejší materiál, avšak na romantické valentínske rána strávené v župane a so sladkosťami sú ako stvorené. Pôjdem si pozrieť film Valentines Day a zaľúbim s zas a znova do každej scény. Potom si urobím kávu a posypem si ju škoricou v tvare srdiečka. A krásny deň sa môže začať. Majte nádhernú nedeľu plnú lásky.