Bake With Me: Valentine's Day CakepopsPekný nový týždeň Vám prajem! Už takto za týždeň sa budeme chystať na sviatok plný lásky. Prečo by sme ho poriadne neoslávili? Veď každý deň môže byť sviatkom, malými Vianocami a dôvodom k oslave. Dospela som k záveru, že ja osobne sa snažím všetko robiť s láskou a detskou radosťou. S láskou vstávam a vítam nový deň. S láskou si pripravujem raňajky, umývam si zuby, fotím a píšem príspevky. S láskou a s úsmevom na perách vybavujem schôdzky, stretnutia s kamarátkami a čas strávený s rodinou. S láskou sa starám o naše malé psíča. S láskou varím čaj, kávu, pečiem. Možno preto sa mi ešte nestalo, že by niekto moje napečené drobnosti odmietol. Pridávam do nich najdôležitejšiu ingredienciu- lásku. 
Práve tou by mali byť nasiaknuté Valentínske dezerty. Keďže sviatok lásky tento rok pripadá na utorok, chystanie sa na láskyplný deň u nás prebehne v pondelok. Preto som sa rozhodla pripraviť si pre Vás malé sladké, ktoré je však veľmi rýchlo a ľahko pripraviteľné. Základ na cake pop si tiež môžete pripraviť pár dní skôr, skladovať ich v chladničke a pred veľkým dňom obaliť v čokoláde a vyzdobiť. Ja som sa rozhodla pre tvar malých lízaniek, pretože som akurát natrafila na skvelý prístroj na ich výrobu. Predstavuje niečo ako malý vaflovač, lenže má v sebe otvory na cesto v tvare guľôčky. Takto som jednoducho cesto upiekla bez pomoci rúry. Samozrejme nie každý má doma takýto malý zázrak- cakepop maker. Zmes, ktorú si spolu pripravíme môžete použiť aj na muffiny alebo ju upiecť v tortovej forme. Ak ju krásne vyzdobíte, bude radosť sa na ňu pozrieť a mäkučké cestíčko si zamilujete. Poďme spolu piecť!Na cesto budeme potrebovať:
♥ 1 a pol hrnčeka ovsenej múky (teda v mixéry na jemno rozmixované ovsené vločky),
♥ 3 lyžičky medu alebo hnedého cukru,
♥ 2 lyžičky sušeného mlieka + pol hrnčeka vody, aby cesto nezostalo príliš vlhké, ak budete robiť muffinky môžete použiť pol hrnčeka mlieka,
♥ prášok do pečiva,
♥ škoricový cukor

Všetky ingrediencie si vymiešame v miske. V prípade tuhosti cesta ešte môžeme pridať pár kvapiek mlieka. V malom množstve budeme cesto piecť v stroji na pečené lízatká. Toto je tá ľahká a menej zábavná časť. Zábava príde na rad až teraz. Počkáme kým nám naše guľôčky vychladnú a za ten čas si vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu (v mojom prípade bielu, ale môžete zvoliť akúkoľvek chcete podľa vašej preferencie). Môžete si takto roztopiť viac čokolád, ktoré je možné aj prifarbiť. Ja som použila potravinárske farbivo, ktoré v čokoláde treba poriadne rozmiešať. Upečené guľôčky ponapichujeme na šjadle, prípadne na prepolené slamky, aby lepšie držali a boli stabilnejšie. Postupne ich máčame v bielej čokoláde, ukladáme na mištičku a vždy dáme do mrazničky schladiť, aby čokoláda rýchlejšie stuhla a nestiekla nám z našich lízatiek. Po pár minútach ich vyberieme na zdobenie. Musíte odhadnúť správny čas a nenechať ich v mrazničke pridlho, aby čokoláda nezatuhla úplne. Do čokolády vkladáme ozdoby, prípadne lízatká posýpame rôznymi jedlými zdobeniami. Takto sa vyhráme a necháme našu fantáziu pracovať za nás. Ja osobne som používala rôzne zdobenia, ktoré som zakúpila v obchodoch s cukrárenskými potrebami. Páčila sa mi kombinácia bielej čokolády a ružových čokoládových srdiečok, ale aj opačná varianta s ružovou polevou a bielym zdobením. Fantázii sa medze nekladú. 
Krásne vyzdobené cakepops sa stanú ozdobou našej Valentínskej oslavy. K šťastiu nám netreba veľa a láska predsa vraj prechádza aj cez žalúdok. Verím, že Vám budú chutiť a že Vás zahrejú pri srdci. Nie je nič krajšie ako darček darovaný z lásky. V tento krásny deň si nasaďte ružové okuliare, premýšľajte o láske a nezabudnite dať všetkým svojim milovaným vedieť, že na nich myslíte. Sladkou radosťou nemôžete nič pokaziť! 
Krásny a úspešný týždeň Vám prajem! Veľmi sa snažím o zdravé stravovanie, avšak v čase drobných srdiečkových radostí je to ťažké. Užívam si prsty zaborené do šľahačky a množstvo vynikajúcich cake pops. Ach, veď tá láska je taká krásna! 
A takááá sladká! <3