January Wishes...


Hello! Včera tým magickým pondelkom 9. januára, pre mňa začal opäť bežný život. Vrátila som sa myšlienkami k realite, ku skúškam a k povinnostiam. Deň som strávila behaním a vybavovaním všemožných maličkostí a nevedela som sa dočkať, kedy si konečne sadnem k počítaču, zapálim si sviečky a pustím sa do písania tohto príspevku. To sa však včera nestalo. Plány sa mi úplne poposúvali a ja som večer nevládala robiť nič produktívne. Hnevala som sa za to sama na seba, ale o to aktívnejšie som sa dnes pustila do môjho denného programu. Ako ste si hádam všimli, podrobila som môj blog veľkým zmenám. Veľmi ma baví vymýšľať mu nový dizajn a všetko pekne usporadúvať. Horší je čas, ktorého potom vážne nemám na rozdávanie. Samotný blog mi dnes zabral celý deň, ale ja som mu veľmi nadšená! Nie je to úplne dokonalé a sama viem, ako hrozne osekaná je hlavička, avšak ako čarujem, tak čarujem, neviem to už dnes spraviť lepšie. 

Môj blog je jedným z projektov, ktorým by som sa v novom roku chcela ešte viac venovať. Mávam množstvo nápadov, ktoré tu potom môžete vidieť a veľmi ma celý proces blogovej tvorby napĺňa. V plnení novoročných predsavzatí však nie som vôbec dobrá. Vždy sa prvý mesiac neskutočne snažím ale moje úsilie nikdy nedotiahnem až do decembra. Vždy ma to veľmi mrzí, preto som sa tento rok rozhodla, že budem postupovať inak. Pred pár rokmi som čítala veľmi zaujímavú knižku s názvom Projekt šťastia. Ja sama sa pokladám za veľmi šťastného človeka. Dávam si pozor na moje namosúrené nálady a snažím sa dostatočne zabávať a tešiť z maličkostí. Preto som tejto knižke neprikladala až taký veľký význam. Ona ma však úplne prekvapila a zmenila môj pohľad na ľudské šťastie, pretože ono je práve ukryté v maličkostiach. Moje novoročné predsavzatia nikdy nepredstavujú obrovské veci. Ide iba o zmenu pohľadu na svet a o dodržiavanie maličkých zásad, ktoré robia veľký rozdiel. A tak som pospájala svoje poznatky a rozhodla som sa samú seba podrobiť malému projektu a dávať si mesačné predsavzatia. Poznám sa a viem, že nič na mňa neplatí viac, ako staré dobré TO DO listy. Vyžívam sa v ich písaní a vymýšľaní a mám dobrý pocit z ich plnenia. Preto si myslím, že pre mňa nebude také príšerné pripraviť si TO DO list na každý mesiac (možno na každé dva) a držať sa ho. Samozrejme jeden mesiac by ma mal naučiť rutine v akejkoľvek činnosti, ktorá by mi potom mohla vydržať do konca roka. Chápete moje myšlienkové pochody, alebo som až priveľmi nažhavená pustiť sa do premeny svojich predsavzatí na skutočnosť?
V januári by som sa chcela zamerať na veci, na ktoré som počas posledných chaotických mesiacov, roku 2016 nemala čas, alebo som ich odsúvala. Premýšľala som nad nimi niekoľko dní a všetky sa spájali s jedným základným pojmom. POKOJ. To je to, čo mi chýba a po čom momentálne najviac prahnem. 
Moje januárové predsavzatia preto znejú nasledovne:
1. Ustáliť si spánkový režim,
2. Prečítať aspoň jednu knižku (poriadne hrubú knižku!),
3. Vrátiť sa k zdravej strave a obmedziť všetko nezdravé a príliš sladké,
4. Písať si denník. 

Svoje malé predsavzatia si vypíšem farebným perom na papier a zavesím v rámiku na stenu, aby som ich mala na očiach. Všetky tieto veci som bežne robievala, ale rýchly kolotoč menom október-november-december ma úplne prevalcoval. Prajem si preto pokojný január a novú energiu do celého roku 2017. Čo myslíte vy? Je dobrý nápad dávať si radšej mesačné predsavzatia ako tie novoročné, ktoré by mali platiť na celý rok? Ja pevne verím, že ak sa mi podarí január začať úspešne, budem schopná po celý rok zostávať zdravá, poriadne vyspatá a usmiata. 
Prajem Vám krásny podvečer! S láskou Peťka <3