Ohhh christmas tree... and christmas mood tips!

     

Tých pár dní v roku je úplne magických! Celý svet ako keby sa zastavil a prestal existovať. Dni plynú pomalšie, sú sladšie a plné lásky. Lásky a čistej radosti. Úprimnej a veľmi veľkej. Sme iba tu a teraz. Ja, moja rodina a náš malý psík aj s červenou mašličkou na obojku. Spievame tichú noc, vonku pokojne sneží (prajem si sneh, veľmi veľmi!) a oblizujeme si prsty od medovníčkov. Vianoce majú svoje neopakovateľné čaro, to je nám už dobre známe. Ako je však možné dobre sa na ne pripraviť a užiť si ich naplno? Táto otázka ma sprevádza už roky. Asi od doby, keď som si začala reálne uvedomovať, že toto je môj život a že iný nebude. Že to ako prežívam svoje dni závisí odo mňa a od môjho vnútorného nastavenia. Zasiahol ma silný blesk sebapoznania a ja som zistila, že nemá zmysel sa porovnávať a prestavovať si, čo by mohlo byť. Všetku silu mám vo svojich rukách a hlavne v mojej mysli. Ona je, ale tá myseľ, veľká beťárka. Skúša niekedy aj Vás? 
Tak sa každý rok snažím v období Vianoc načerpať množstvo novej energie a pokoja. Veľmi častou odpoveďou na otázku "Čo by si si prial na Vianoce?," je v našej rodine práve pokoj. Moja maminka si každý rok želá "pokoj v duši". Samozrejme, niekedy stačí pustiť si pesničku od Janky Kirschner, ale nie vždy je to práve to, čo hľadáme. Som posadnutá nájdením vnútorného pokoja, poriadku pre moju dušu a k tomu mi nestačia koláčiky a koledy. To niečo, malé, skryté, čo by mali prinášať vianočné sviatky, je pre mňa neviditeľné. Ako však nájsť niečo neviditeľné? Nie je to ľahké, to isto viete aj samy. A ja nemám manuál k nájdeniu pokoja. Iba sa o to každý rok pokúšam a z roka na rok sa zlepšujem. Užívam si každý jeden predvianočný deň a to vďaka týmto maličkostiam. Pripravila som si pre Vás 5 činností, ktoré opakujem celý december, aby som si bola istá, že nie je čo ľutovať a že je čas sa radovať! A pre mňa je radosť tou zázračnou vílou, ktorá so sebou nosí pokoj.

♥ Premýšľam dopredu, aby ma nič nezaskočilo a neprekvapilo nepripravenú. Píšem si zoznamy a zoznamčeky. S darčekmi pre seba, pre rodinu, pre kamarátky. Plánujem vo svojom diáry a mám vyplnené kolónky od začiatku decembra až do jeho konca. Cez sviatky nebýva čas na množstvo vecí a pri predvianočnom zhone sa dá zabudnúť na čokoľvek. Mne moje zápisky veľmi pomáhajú a neustále mi pripomínajú dôležité maličkosti, ktoré potrebujem do najkrajších dní v roku stihnúť.
♥ Inšpirujem sa. Deň čo deň prehľadávam internet a instagram a zháňam inšpiráciu. Potom plná nápadov dekorujem svoju izbičku, vymýšľam DIY projekty a fotenia, ktoré by bolo pekné zrealizovať. Takto si vždy vytvorím aj svoju vianočnú mood board plnú zlatej, bledoružovej a trblietok.
♥ Nechávam si chvíľku pokoja pri pití čaju a nič nerobení. Takýmto svojský spôsobom sa pomaly ukľudňujem. Posledné dni roka sú vždy najhektickejšie. Chcem stihnúť množstvo vecí, skúšok, stretnutí ale všetko si to vyžaduje môj čas a hlavne energiu. Večer sa vraciam domov unavená a niekedy aj demotivovaná. Nič mi nepadne lepšie ako pokojné posedenie pri šálke voňavého čaju s medom. Zakážem si vtedy všetky technické vymoženosti a nechám prúdiť moje myšlienky. Pre mňa je to najväčší stupeň odpočinku! Samozrejme túto malú aktivitu- neaktivitu je možné si modifikovať podľa seba. Radi počúvate hudbu? Tak si pustite pár pesničiek a nič iné. Iba si spievajte a dostante zo seba všetko negatívne. Hlavné je zostať pokojný a robiť niečo, čo Vás zrelaxuje.
♥ Teším sa z maličkostí. V decembri si chcem uvedomovať aj tie najmenšie drobnosti o čosi viac ako po celý rok. Snažím sa vnímať všetky čarovné svetielka, zvuk rolničiek ale aj milé malé pozornosti. Sama sa snažím robiť ich viac a tešiť tak svojich blízkych. Mamine volám každý deň, ale nájdem si čas aj na babičku a kamarátky. Chcem, aby moji blízky nadobudli pocit, že som tu pre nich! Je pre mňa dôležitejší vianočný punč ako učenie sa na písomku a oveľa viac si užívam vianočné filmy ako prednášky v škole. Je potrebné si určiť priority a nech to vyznie akokoľvek nezodpovedne (aj keď ja vôbec nie som nezodpovedná! Po dnešku by Vám o tom veľa ľudí vedelo rozprávať!) vykašlať sa na všetko ostatné a venovať sa vianočným veciam naplno! Pretože v januári ich tu už nenájdeme.
♥ Robím to, čo milujem! A to doslova a naplno! Práve preto vznikli aj tieto krásne fotky! Čo na ne poviete? Takto som si vyzdobila vianočný stromček aj vo Viedni. Mrzli mi rúčky ale fotenie som si užila naplno! Je to niečo, bez čoho si neviem predstaviť svoj život! Milujem prenášať svoje predstavy do vizuálnej podoby a táto je jedna z mojich obľúbených. Katka mi vnukla nápad na stromčekové fotenie, potom sme úplnou náhodou doplnili flitrované gule a  pobavili všetkých okoloidúcich. Cítite aj vy z nich ten pokoj? Zrazu celý svet prestal existovať a som tu iba ja a moja vianočná rozprávka. Dúfam, že sa Vám budú fotky páčiť. S láskou Peťka <3