Bake With Me: Winter Wonderland Cupcakes


Peknú nedeľu Vám prajem! Ako sa máte? Užívate si chladnejšie dni a prechod z jesene do zimy? Ja sama mám pocit, že noc prichádza priskoro, pretože tma je tu veľmi zavčasu a dni sú veľmi krátke. Samozrejme, že sa ich snažím predlžovať ako len je to možné. Pálim si sviečky a v celom dome zapaľujem neskutočné množstvo lampičiek. Pritom si dlhšie večery užívam, pretože sú pokojné a ničím nerušené. V takých chvíľach, keď už od tmy neviem, čo mám robiť, mi príde vhodná iba jediná vec. A tou je pre mňa rozhodne pečenie. Je to upokojujúca činnosť, ktorej výsledok ma vždy nesmierne teší. Z kúska múky a cukru sa dajú vyčarovať zázraky. Pečenie sa dá vždy krásne tematicky zladiť, čo mi spôsobuje ešte väčšiu radosť. S nadšením v očiach nakupujem košíčky na muffiny a najrôznejšie zdobenia. A tak u mňa v kuchyni jedného tmavého dňa vznikli takéto krásky, ktoré som nazvala Winter Wonderland Cupcakes. Niektoré recepty vznikajú úplne spontánne, pretože sú mixom mnohých ingrediencií, ktoré na začiatku ani neviem ako spojiť. Tak som mala doma ešte nepoužitú hokaido tekvičku, ktorá je mojou veľkou jesennou favoritkou. Na opačnej strane sa jeseň chýlila ku koncu a ja som začínala mať pocit, že už na recepty s tekvicami je neskoro. Preto ma napadlo prepojiť tekvicu s perníčkovým korením a viete, že to je perfektná kombinácia! A prečo názov Winter Wonderland? Pretože chutia ako malá pohádka. Sú plné lahodností a samozrejme prekrásne zdobené. Pripomínajú mi sladké chvíle pri sviatočnom zdobení stromčeka a lesk a žiaru vianočných gúľ. Sladkou bodkou je šľahačka na ich vrcholčeku. Na nej sa dá krásne vyblázniť s dekoráciami. Ja som použila trojkombináciu- mini marshmallows, zlaté guľôčky a ružové perličky. Takto vyzdobené cupcakes by som piekla aj každý víkend. Pri ich pečení moja nálada neskutočne rástla a pri výslednom zdobení som sa aj napriek nepríjemnému počasiu iba usmievala. Samozrejme takéto dievčensky dievčenské cupcakes si môžete pripraviť aj vy doma. Pustíme sa do nich spolu! 
Na cupcake cesto si pripravíme:
♥ 2 vajíčka
♥ 120g trstinového cukru
♥ 100ml oleja
♥ 180g polohrubej múky
♥ jednu stredne veľkú hokaido tekvicu, ktorú si pred samotným pečením upečieme a vydlabeme z nej šťavnatú oranžovú dužinu, s ktorou bude ďalej pracovať
♥ 2 čajové lyžičky korenia na perníčkyTakto budeme postupovať:
1. Mafinový plech si vyložíme košíčkami podľa nášho priania. Ja som zvolila bledučko ružové, okolo ktorých som vystlala zlatú čipku, aby som tak vytvorila krásnu vianočnú kombináciu. V tomto ročnom období u mňa na blogu uvidíte ešte veľa zlato- bledučko ružových kombinácií. Je to pre mňa favoritka ako jesenná kombinácia bordovej a bledoružovej :).
2. V miske si vyšľaháme cesto. Do misky vysypeme všetky sypké ingrediencie, teda múku, cukor a korenie. Pridáme vajíčka a olej. Na záver po častiach pridávame tekvicové pyré. Všetko spolu dobre premiešame.
3. Postupne začneme plniť naše muffinové mištičky.
4. Dáme piecť tak na 30 minút, niekedy aj viac, podľa rúry, pretože tekvica je dosť vlhká a potrebuje viac času na dopečenie.

5. Takto do zlatista upečené krásky si povykladáme na misku, stojan alebo čokoľvek iné a necháme pred zdobením poriadne vychladnúť, pretože šľahačka by sa nám na teplých začala okamžite topiť. 
6. Fantázii sa medze nekladú! Na vrch mafinkov nastriekame šľahačku a na jej vrch nasypeme najrôznejšie dekorácie.

Maškrtenie sa môže začať! A samozrejme perfektná pastva pre oči. Mne sa moje malé výtvory neskutočne páčili a nevedela som ich prestať fotiť, pretože boli najfotogenickejšími koláčikmi aké som keby piekla. Neviem či to bolo všetkým tým zdobením a dekorovaním, ale veď práve v tom je ich veľké čaro. Užite si pokojný deň! Mám Vás rada. S láskou P :-*