Little autumn inspiration...


Hello! Tak prišiel aj október! Mám rada jesenné mesiace, ktoré končia na ber. Nemá to znamenať nič materialistické, skôr naopak. Snažím sa zobrať si z jesenných mesiacov iba tie najkrajšie pocity a zážitky. Ako náhle zostane vonku chladnejšie a ranný vzduch mrazí, začínam mať úplne iný pocit ako je tomu v lete. Neviem ho popísať jedným slovom. Je to akási malá veľmi príjemná zmiešanina. Cítim sa tak "cosy", pohodlne a nadšene zo všetkých jesenných radostí. Na opačnej strane vždy v nedeľu cítim hrču v bruchu, pretože viem, že školský týždeň sa nenávratne blíži. Užívam si chodenie peši, pretože sa môžem predierať šuštiacim lístím, s radosťou si obliekam farebné kabáty, po ceste do školy/ zo školy si bez výčitiek doprajem horúcu čokoládu a najviac si užívam večer pri zapálených sviečkach. Zo škatuliek s dekoráciami povyťahujem malé tekvičky, množstvo svietnikov, ktoré mi v lete iba zavadzali a svoj šatník obohatím o hrubé podkolienky. A práve o tom by som Vám chcela dnes pár slov povedať. Pred začiatkom každého ročného obdobia si zvyknem na malý lepiaci lístoček napísať svoje priania typické iba pre dané ročné obdobie. Tak som to spravila aj tento rok ešte pred 21. septembrom. Mám ich však rada aj vo vizuálnej podobe a tak som sa rozhodla, že spravím tento typ príspevku, pretože jeho písanie a vymýšľanie si vždy strašne užívam. Tak pustime sa do rôznych oblastí a maličkostí, ktoré mi na jeseň robia radosť.


Dekorácie


Neviem si moju malú izbu predstaviť bez tekvičiek, množstva jablkových sviečok a jablkovo- škoricového osviežovača. Keď má priestor, v ktorom sa pohybujem tú správnu vôňu, cítim sa motivovaná a nadšená. A to ano nehovorím o tom, ako veľmi ma šťastnou robia mihotajúce sa svetielka sviečok. 
Samozrejme pár týždňov pred Halloweenom príde čas aj na dekorovanie tekvičiek a na ich vyrezávanie. Tento rok mám naplánovanú aj Halloweensku party, z ktorej fotky Vám určite ukážem, takže sa teším ešte viac. Nepredstavujte si to ako takú party party. Nepríde veľa ľudí, ani nebudeme do noci pozerať horory. To nie je nič pre mňa :). Budeme vykrajovať tekvice, pozerať Secream Queens a papať množstvo Halloweenskych sladkostí, ktorých nákupu sa neviem dočkať. 
Tiež by som si chcela niektoré z mojich už kúpených tekvičiek prestriekať na ružovo, možno na bielo s bodkami, tak ako je tomu na obrázku. Jaj aj na tento malý projekt sa veľmi teším!


Prechádzky parkom


Na jeseň neviem prechádzaniu sa po parkoch odolať. Mojim malým spoločníkom je najčastejšie môj malý yorkshire, ktorý sa v popadanom lístí dokáže vyšaňtiť. Keďže nebývame ďaleko od lesa, chodievame sa prechádzať aj tam. Zbierame šípky, niekedy gaštany na detské pojekty pre môjho bratranca a tešíme sa z čerstvého vzduchu. Tento rok však dúfam, že sa mi okrem prechádzok podarí spraviť aj pár pekných jesenných parkových fotiek. Len tak na lavičke pri popadanom lístí! To je moja idea perfektného jesenného dňa. Rada sa vyberiem do parku, vezmem si zo sebou hrubší šál, ktorý použijem ako sedátko pod zadok a na lavičke vydržím čítať si aj hodinu. Chystám sa do Martinusu pre príjemné jesenné čítanie. Poradíte mi? Ja možno tento rok vymením beletriu za odbornú literatúru, ale ja a moje knižky si to poriadne užijeme :).

Jesenná móda po mojom :)


Viem, čo je typické jesenné klišé. Sweather weather, ktorého som iba takým polovičným fanúšikom. Vždy svoje svetre povyťahujem do svojho jesenného šatníka, ale málokedy ich nosím vážne intenzívne. Radšej mám otvorené cardigany, chaneloidne vyzerajúce saká a hruhé šály namiesto kabáta. Tento rok som sa zas a znova zamilovala vo velvet materiálu a samozrejme do tohtoročnej farebnej kombinácie. Baby pink a burgundy! Veď to je pre mňa snové combo! Budem všetky svoje bledoružové kúsky nosiť s hrubšími bordovými a neskutočne sa z toho tešiť! Neexistuje pre mňa nič krajšie ako tieto dve nádherne sa dopĺňajúce farby. V bledoružovej sa skrýva jemnosť a v kombinácii s bordovou dokáže byť sofistikovaná a classy. 
Tiež by som si konečne chcela kúpiť ruksak. Samozrejme nie len taký obyčajný. Mohol by byť bordový (viem, že zamatový zoženiem asi ťažko), ale hlavne by bol praktický. Viem, viem. Ja sama vždy hovorievam, že nemám až tak rada praktické veci. Ale nie vždy to tak musí byť. Keď by bol veľmi pekný mohol by byť aj troška praktický :).
Nezabudnime na školský štýl obliekania. Páčia sa mi A- line sukne, blúzky s golierikmi, podkolienky, saká a kárované materiály. Neviem si predstaviť, že by som ich nosila často, ale párkrát za toto čarovné ročné obdobie im šancu dám. Tak isto ako šancu určite dám peknému dáždniku! Viem, že ponuré daždivé dni bývajú pre mnohých strašiakom. Aj ja to tak mávam. Keď ráno prší, ani sa mi nežiada vyjsť z domu. Ale keď mám vydinu pekného dáždnika, pod ktorý sa schovám, viem, že môj deň bude slnečný a prežiarený radosťou.Jesenné sladkosti 


Áno, som sladkoholička! Veľmi veľká! Nehovorte predo mnou o zdravom životnom štýle, lebo sa asi rozplačem. Chcela by som veľmi žiť zdravo, jesť množstvo ovocia a zeleniny, piť iba samé odšťavené džúsy a pravidelne detoxikovať môj organizmus. Nič z toho sa však nedeje. To je krutá pravda. Neverím, že som to napísala. Viem, aká by som chcela byť, ale nie som. Na druhej strane, ja proste milujem všetky ružovučké sladkosti a na jeseň špeciálne. Možno preto, že keď sa zabalím do svetra a hrubej deky, zapálim si sviečky, všetko chutí lepšie a sladšie. Neskutočne si užívam horúcu čokoládu, kupovanú, ale aj doma vyrábané "kakavko" so šlahačkou a marshmallows na vrchu. Čaj si sladím asi troma lyžičkami domáceho medu a neviem si bez neho predstaviť jeden jediný jesenný deň. Najradšej mám jablkovo- škoricové príchute, alebo divokú čerešňu. Ich vôňa a chuť ma dokáže preniesť do úplne nového sveta. Nie nadarmo sa hovorí, že čaj je objatie v šálke. Ono to tak proste je! 
Na jeseň vždy uprednostňujem niektoré typy potravín. Na tržnici kupujeme hokaido tekvice a potom ich pripravujeme na najrôznejšie spôsoby. Pečieme ich, mixujeme na polievku, pridávame do rizota, šalátov ale aj do koláčikov. Chystám sa piecť pumpkin spice cheesecake a tiež cupcaky :). Okrem tekvíc milujem aj jesenné jabĺčka. Tento rok ma dostal Zoellin recept na apple crumble cupcakes. Vždy mám jej jesenné videá veľmi rada, pretože majú tú správnu jesennú atmosféru. A to je predsa to najdôležitejšie na každom ročnom období! Správna atmosféra je základ :). A ja si tú svoju budem robiť tak ako som Vám to popísala. Prajem si aby jesenné dni boli ešte slnečné, ale čarovné. Prajem také aj Vám. S láskou P :-*