Bake With Me: Baked Apples


Hello! Aj Vám príde neuveriteľné, aká zima prišla. A tak rýchlo! Mňa osobne to ani troška neteší. Mám naplánované pekné jesenné outfity na slnečné dni a tiež príspevky, ktoré príliš s týmto počasím nekorešpondujú. Príde mi totiž zvláštne ukazovať Vám samú seba iba v svetríkoch a sukničkách, keď v realite mám na sebe tri vrstvy oblečenia, šál a niekedy aj rukavice. Ale nie je na to priskoro? Ja mám pocit že áno. Snažím sa nepripúšťať si to veľmi. Počasie ma robí nešťastnou a rada trávim večery doma pod dekou. Pri zapálených sviečkach si krátim dlhé večery aj niečím sladkým. Keďže som si povedala, že po lete je na čase vystriedať všetky možné sladkosti aj niečím malým zdravým, rozhodla som sa, že si dnes spolu pripravíme malú sladkosť z ovocia. Moje letné ovocné pochúťky ste už videli. A pretože nie je nič lepšie ako sezónne ovocie, dnes budeme používať jesenné jabĺčka. Receptík je nesmierne jednoduchý a pečené jabĺčka sú veľmi chutné aj na druhý deň, keď sa zohrejú. Skvelá je kombinácia kyselších jabĺk s hnedým roztopeným cukrom, s malým dotykom škorice a voňavým klinčekom.
Na prípravu pečených jabĺčok s vôňou jesene budeme potrebovať:
Jabĺčka, počet podľa toho aký máme veľký plech v ktorom ich budeme piecť
♥ Hnedý cukor, množstvo tiež podľa toho, aké sladké jabĺčka sú plus tiež aké sladké máme sladkosti my radi
♥ Škoricu na posypanie
♥ Klinčeky pre vôňu a lahodnú chuť
♥ Maslo

Takto budeme postupovať:
1. Jabĺčka si prekrojíme a mierne vydlabeme stred. Ja som spravila do každej polovičky malú dierku pomocou lyžičky. Prekrojené a vydlabané jabĺčka si poukladáme na plech.
2. Do vzniknutého otvoru navrstvíme hnedý cukor, škoricu a maslo. Na vrchu jabĺčka by mali vytvárať kopček.
3. Pre krásnu arómu a nezameniteľnú chuť pridáme celý klinček.
4. Celý plech vložíme do prehriatej rúry (môže byť aj na 220°C) a jabĺčka pečieme približne pol hodinku. Čas pečenia je tiež viac menej na Vás. Záleží na tom, akú tvrdosť upečeného ovocia preferujete. Ja som svoje vytiahla z rúry tak po 30 minútach a ešte stále sa mi moje jabĺčka zdali tvrdé. Vložila som teda plech späť do rúry a piekla ešte asi 15 minút, kým sa šupka nezačala oddeľovať od mäkkého dužinatého stredu. 

Užite si ich s voňavým čajom a pri dobrej knihe či zaujímavom seriály! Tak to najradšej robím ja :). Verím, že počasie sa čoskoro ešte troška umúdri a užijeme si aj chladné jesenné slniečko a príjemné dni babieho leta v sukniach. Neviem sa tých dní dočkať, aj keď je možné, že už neprídu. Zatiaľ sa budem zdržovať v teple, čo so sladučkými jabĺčkami nie je ťažké. Prajem Vám pekný koniec týždňa a začiatok víkendu :). S láskou P :-*