One trousers and two seasons...


Hello! Včera bol prvý jesenný deň a ja som z toho neskutočne nadšená. Milujem leto aj všetko, čo sa s ním spája- dlhé letné večery, sedenia na terasách, výber perfektných plaviek, tony ovocia, sladké raňajky (leto je jediný čas v roku, kedy ich aj stíham zjesť ráno), hviezdnu oblohu, pastelové farby a opálenú pokožku. Vždy, keď príde september mám tendenciu zúfať si a sťažovať sa ako rýchlo leto prešlo. Tento rok som si to však výnimočne nehovorila. Aj počas prvých chladných dní som zostávala pokojná a akosi zvláštne natešená, pretože som začínala vo vzduchu cítiť jeseň. Mám jeseň veľmi rada, ale nikdy som na ňu nebola celkom pripravená. Vždy som mávala pocit, že jeseň je obdobím, ktoré treba čo najviac oddialiť a len pretrpieť. Ale tomu je koniec! Teším sa na túto jeseň ako malá. Na záplavy lístia, do ktorých sa budem chcieť hádzať ale pre možné kliešte to vynechám, na vyrezávanie tekvičiek pred Halloweenom, na všetky možné strašidelné tvarované sladkosti a tento rok špeciálne aj na pumpkin spice latte, keďže je už v Bratislave Starbucks. Samozrejme v jesennom hrnčeku. Teším sa na horúcu čokoládu s marshmallows a na pokojné večery strávené pod huňatou dekou pri pozeraní rozprávok. Troška sa bojím, že prechladnem a tiež mám strach z novej školy. Ale, to som proste ja! Zo všetkého mám na začiatku strašný strach, tiež ako keby som bola malá :). 


K dnešnému príspevku som prišla tak akosi náhodou. Nohavice nenosím často. Vlastne si ani nepamätám, kedy som mala naposledy na sebe normálne klasické rifle. Pre väčšinu mojich známych je sviatkom, keď ma vidia v nohaviciach. Necítim sa v nich sama sebou a mám v nich taký ten skľučujúci pocit. Ach a obyčajné rifle mi prídu nudné. Proste také o ničom, bez nápadu a veľmi praktické. A kto má rád praktické oblečenie? No ja teda nie! Moja mamina by Vám o tom vedela rozprávať. Keď som si však plánovala, čo by sa mi páčilo mať v mojom šatníku v lete, v H&M aplikácii som našla tieto široké nohavice a zamilovala som sa do nich. Nebola som si istá, či sa mi budú hodiť, ale riskla som to. Keď prišli, odmietala som si ich vyzliecť, také sa mi zdali perfektné! Toľko ja a nohavice. Buď všetko alebo nič. Dnes Vám ukážem ako sme spolu s týmito mojimi láskami prešli plynulo z leta do jesene.

Summer Time


Letné fotky vznikli ešte niekedy v júni, keď sme boli s rodinou v Žiline. Moja babička pochádza z tohto krásneho slovenského mesta a ja sa tam vždy rada vraciam, pretože som si k nemu vytvorila citové puto. Fotky som chcela na blog použiť už dávno, ale nestále som ich odsúvala, pretože sa mi nezdali dosť dobré. Keď som však zistila, že na jesenných fotkách mám tie isté nohavice, rozhodla som sa použiť ich spolu a článok dostal úplne iný zámer. V ten deň uprostred júna bolo neskutočné teplo. A preto som svoje, vtedy ešte priam nedotknuté nohavice, dozdobila bordovým čipkovaným topom a čelenkou s kvetmi. 

Fall Time


September bol na nás tento rok ešte jemný. Nepršalo priveľa, a slnko nás sprevádzalo ešte v jeho polovici. Keď sme sa v sobotu minulý týždeň vybrali na otvárenie predajne Forever 21 v bratislavskom Aupraku, boli v predpovedi uvádzané prehánky. A ja som raz nevedela, čo si mám na seba obliecť. Mám rada jesennú módu, avšak môj šatník je ešte stále preplnený letnými kúskami. Siahla som teda po mojich milovaných nohaviciach a doplnila ich jemným silky topom. Pásikavé sako, ktoré vlastním už neskutočne dlho sa tento rok dočkalo svojho comebacku. Až počas týmto chladnejších dní som zistila ako ho mám rada. Páči sa mi jeho elegantný štýl, ktorý sa skvelo hodí k nohaviciam. Nemohla chýbať moja malá ružová taštička z Mohita, pretože bez nej si neviem predstaviť jediný svoj deň. Všetky rozžiari. A prekrásny dáždnik, ktorý som dostala od maminky na Vianoce. Samozrejme pršalo lne chvíľu, akurát vtedy, keď sme robili tieto fotky. Najprv ma to strašne mrzelo, ale potom som si uvedomila, že práve preto majú tieto fotky takú tú správnu jesennú atmosféru. 


Ako vy premieňate vzhľad svojich obľúbených kúskov? A ako si zatiaľ užívate prvé jesenné dni? Mám Vás rada :) S láskou P :-*