Let's have Cherry Cola with Alice in Wonderland...Hello! Dnes sa zas a znovu troška zasnívam. Mám rada rozprávky a svoj život si žijem ako v takej malej rozprávke. Ale keď som bola malá, boli aj také, ktorých som sa bála. Buď boli na mňa príliš strašidelné, teda som sa väčšinou rozplakala pri ich pozeraní, alebo mi vôbec nebolo príjemné ich vidieť čo i len raz. Jednou z takýchto nie- príliš obľúbených bola Alica v krajine zázrakov. Páčilo sa mi, že si Alice vysnívala svoj vlastný pohádkový svet, v ktorom sa nikto neriadil pravidlami, ale nechal svoju fantáziu lietať. Na opačnej strane mi väčšina scén nebola sympatická. Neznášala som mroža, ktorý spapal všetky malé ustrice, desili ma bratia dvojičky a srdcová kráľovnami mi pripomínala zlú učiteľku zo školy a ešte k tomu týrala zvieratá. Bola to krásne šialená rozprávka, ale pre mňa nie v pozitívnom slova zmysle. A, síce sme ju mali doma na VHS kazete, nepozerávala som ju často. Nechcela som samu seba ešte viac traumatizovať. Čím som však bola staršia, videla som na internete množstvo obrázkov, ktoré boli inšpirované týmto príbehom. Vtedy som sa do nich zaľúbila na prvý pohľad. Preto som zistila, že síce väčšina postáv z príbehu o čarovnej krajine ma nenadchla, celý zámer príbehu som vnímala ako pozitívny. Keď vznikla filmová verzia, išla som si ju pozrieť do kina. Vtedy som už bola veľká a pripravená na prípadné hrôzy, ktoré sa však nekonali. Už sa mi toho páčilo viac a nepáčilo menej. Samozrejme Anne Hathaway v úlohe dobrej kráľovnej bola božská. A tak si moje srdce postupne získala aj Alica. Možno práve preto, že táto rozprávka je proste ikonická a nezameniteľne svojská. 
Keď sme boli v Disneylande, a v mapke zábavného parku som našla oblasť venujúcu sa Alice, chcela som tam ísť hneď. Cítila som sa ako Alica (samozrejme v ružových šatách) a vznikli tieto rozkošné fotky, ktoré fotil môj malý desať ročný bratranec :). Celý Disneyland je rozprávkový, ale Alicina krajina je ako vystrihnutá z obrazovky televízie. Mala som chuť dať si čaj a poriadne sa porozprávať s klobučníkom. Naše posedenie však bolo už modernejšie a namiesto čaju sme si servírovali Cherry Colu. Ale bol to magický zážitok. Cítila som sa ako moja obľúbená blogerka, ktorej Disney Alicu si môžete prezrieť tu. Ach, a kolotoč, kde ako sedačky slúžia čajové šáločky je nenahraditeľný Disney zážitok. Absolvovali sme ho niekoľkokrát, smiali sme sa ako malé deti (a to vekový priemer našej skupiny bol dvojciferné číslo) a točili sa čo najrýchlejšie sa to dalo. Pretože detská radosť je tá najkrajšia. A s Alicou po boku je zas život o kúsok krajší. 
Samozrejme, na opačnej strane mi tento článok vôbec ale vôbec nerobí radosť. Je totiž posledným, ktorý je fotený v Disneylande. Už teraz však viem, že sa na toto čarovné miesto určite vrátim. Neviem síce kedy, ale zostávam dúfať, že to bude čím skôr. Dovtedy, zbohom Alica :-*