Cover girl...


Dnes by som sa Vám chcela priblížiť troška osobnejšie a zveriť sa Vám s mojimi najtajnejšími túžbami, ale aj obavami. Náš život sa skladá z množstva okamihov. Niektoré sú plné radosti a nadpozemského šťastia ale na opačnej strane (aby bola v našom svete rovnováha) musia existovať aj také, ktoré v sebe nesú strach či nepokoj. Celý svoj "velkácky" život som sa snažila bojovať proti tým negatívnym pocitom. Robila som možné aj nemožné, aby som bola spokojná, vyrovnaná a šťastná. Veď nie je práve to cieľom nášho život? Nájsť svoj vnútorný pokoj a plnohodnotné šťastie. Samozrejme, otázne je, čo nás robí šťastnými. Môžu to byť maličké vecičky, ale aj veľké činy, ktoré v sebe nesú kus nás. Do celého svojho prežívania som sa snažila vkladať svoje autentické ja. Niečo, čo je iba mne typické a niečo, na čo som vo svojom živote hrdá. Takto som si postupne začala uvedomovať, že musím počúvať svoj vnútorný hlas a zastávať svoje vlastné hodnoty. Postupne som sa pokúšala samu seba oslobodiť od strachu, ktorý sprevádzal každé moje veľké rozhodnutie. Strach sa stal mojim kamarátom, prestali sme byť nepriatelia. Vychádzame spolu (tak ako o tom píše Elizabeth Gilbert v knižke Big Magic), chránime sa navzájom a ukazujeme si nové ešte nepoznané cestičky života. Chcela by som sa do každého dňa vrhať s nadšením a nenechať si ujsť ani minútu jeho čara. Verím, že práve vtedy, keď je človek odhodlaný počúvať svoje vlastné túžby a neriadiť sa iba pravidlami strachu, začnú sa diať tie najmagickejšie veci. 


Tak tomu bolo u mňa vždy. Večer pred veľkým dňom so nespávala a predstavovala som si všetky možné aj nemožné scenáre toho, čo sa v mojom živote môže stať, ak pre zmenu niekedy poviem ÁNO namiesto NIE. Niekedy to chcelo obrovské sebaovládanie, aby som sa od strachu nerozplakala hneď ako ma čo i len malá udalosť postraší. Ale myslím, že som vyrástla a začala svoje strachy z neznámeho ovládať. Vždy som sa pokladala za introverta, ktorý nerád vystupuje na verejnosti. Vždy som obdivovala všetky blogerky, ich schopnosť neviazane prezentovať samé seba, ich nehanbenie sa a nezáujem o všetky negatívne odozvy (možno ani nie tak nezáujem ako to, že si z toho nerobili ťažkú hlavu). Sama som si seba tak predstavovala iba v mojich najtajnejších snoch. Keď som nad týmto článkom premýšľala, veľmi vo mne zostala rezonovať myšlienka, že práve preto sa môj blog volá, ako sa volá. Nemyslela som si, že svoje sny dokážem pretaviť na realitu. Áno, aj predtým ako som mala blog som bola šťastná. Nemôžem sa sťažovať, že by mi v živote niečo chýbalo. Avšak nemala som pocit, že napĺňam samu seba a tým aj môj vnútorný potenciál, ktorý pre môj strach zostával pochovaný hlboko vo vnútri. Preto som si jedného dňa povedala DOSŤ. A ono sa vážne začali diať zázraky. 
Ja a obálka časopisu? Je to niečo o čom som ani nesnívala (bála som sa o takej veľkej veci čo i len snívať). Keď mi Katka písala, že má vybratú fotku na obálku, veľmi som sa potešila. Tešila by som sa totiž z akejkoľvek fotky, pretože celý proces vytvárania Dream and Live časopisu mi pripadal nesmierne magický, keďže mi prirástol po našom fotení k srdcu. Ale, keď sa ma Katka spýtala, kde som a či sedím, začalo mi byť jasné, že toto nebude iba taká hociaká obálka. A samozrejme nie je! Je to najkrajšia obálka na svete. Nielen preto, že som na nej ja, ale aj preto, že je ďalším mojim splneným snom a ešte k tomu na časopise, ktorého hlavným posolstvom je plnenie snov. No nie je to magické? Preto začínam mať pocit, že konečne žijem život o akom som ani nesnívala. A viete čo? Neskutočne si to užívam! Každú jednu minútu! A pritom stačí iba povedať životu ÁNO a prestať sa báť. Mám Vás rada. S láskou P :-*