Getting ready for beach life...


Takže tento rok je tomu tak, že sa na dovolenku k moru chystáme až v Septembri. Ešte nikdy predtým som neabsolvovala lastminule, pretože vždy som bola školopovinná ja alebo iný člen našej dovolenkovej zostavy. Tento rok sme možno váhali až priveľmi, pridlho sme sa dohodovali a rozhodovali, avšak vybrali sme si to najlepšie, vlastne také dobré, že by sme tak necestovali ani v júli či v auguste. Jediné, čo ma mrzí je fakt, že až teraz prinášam tento typ príspevku, pretože je zrejmé, že väčšina z Vás už na dovolenkách bola. Počas júla sa mi až hrnuli slzy do očí, že ja nemám naplánované more. V auguste som si zaumienila toľko projektov, že som ani nestihla myslieť na biely piesok a slnečné pláže. Keď však moja kamarátka prišla s nápadom, či by sme niekam nezašli spolu, neváhala som ani minútu. Strávili sme dlhé hodiny pri káve a počítači a vyberali si, zadávali naše podmienky (ktorých nebolo veľa, ale boli také, aby všetko bolo perfektné) až sme nakoniec našli pár favoritov. Ale tu z čista jasna prišla perfektná ponuka! Nádherný hotel, skvelá cena, úžasný dátum, ktorý síce mal pár háčikov, ale všetko sa dá, keď človek chce. Ach, a my sme chceli a veľmi! Už sme sa videli pri bazéne s drinkom v ruke! Takže teraz sa iba tešíme. Vždy keď sa stretneme spoločne si povzdycháme nad tým, aké sme mali šťastie, že sme našli takú skvelú ponuku a zasa sa len tešíme. Odpočítavame dni do 3. septembra a medzi tým riešime všetky ostatné príjemné veci, ktoré nás v živote postretnú. 
Preto príspevok prichádza už dnes, aby tu bol čo najskôr. Možno ešte niekomu z Vás pomôže, možno iba preletíte fotky. Na tom nezáleží! Hlavná vec, že sa u mňa zastavíte a poviete malé Ahoj!Mne osobne veľmi pomáha, keď si pred akoukoľvek dovolenkou spravím zoznam vecí, ktoré si nesmiem zabudnúť. Keď som bola menšia zvykla som si robievať aj grafické nákresy. Páčila sa mi aj predstava, že si postupne odškrtávam predmety, ktoré už našli miesto v mojom kufry. Iba vtedy som mala pocit, že som vážne proces balenia nezanedbala. Možno je to tým, že som veľká detailistka, ale aj balenia malo svoje pravidlá a stále ich má. V súčasnosti som rada, keď si nájdem dva dni pred odjazdom čas a vyložím si kufor z hlbín našej šatníkovej skrine. Tróni si v strede mojej izby a ja sa naň milo usmievam a povinnosť nabaliť sa (ktorá je pre mňa skôr radosťou) neustále posúvam. Samozrejme nechcem Vám tu hovoriť o tom, ako si nemáte zabudnúť nabíjačky na všetky možné elektronické vymoženosti a zubnú kefku. Aj keď ja práve tieto veci zabúdam najčastejšie. Chcela som sa s Vami podeliť o moje malé nevyhnutnosti, ktoré mi vždy robia spoločnosť počas letnej dovolenky pri mori. Takže pustime sa do toho:

♥ Ako prvé príde najväčšie klišé, ktoré mne spôsobuje enormné problémy: Dámy a páni, plavky. Každý rok už v máji hľadám tých správnych parťákov na leto. Ale ono je to dosť fuška. Neviem či je to mojím typom postavy, alebo faktom, že nerada odhaľujem svoje nedokonalosti. Proste sa vždy spotím než nájdem tie perfektné. Tak som ich tento rok ešte ani nenašla. Stále hľadám. Mojím favoritom sú však moje lásky z H&M v bledučko ružovej. Ale pozor! Nie sú perfektné! Pri prezeraní internetových stránok ma dostali tieto s melónom z Boohoo a vážne rozmýšľam nad ich kúpou. Jaj a strašne túžim po bielych plavkách, takže mi držte palce pri ich hľadaní vo výpredajoch. Nechcem aby plavky boli nudnou záležitosťou a tak pribudli ku mne do šatníka aj mušličky z Asosu. Jedinou ich nevýhodou je fakt, že neviem s akým spodkom ich nosím najradšej, preto si ich nosenie až tak neužívam. Takže tento malý veľký problém musím za týchto pár týždňov vyriešiť. Pretože na dovolenku treba odchádzať so swimsuit on point! :)
♥ Druhou položkou z môjho zoznamu sú rozhodne magazíny. Celý rok skupujem najrôznejšie fashion, beauty a aj DIY časopisy ale nikdy ich nestihnem prečítať a niekedy ani prelistovať. Preto pred odjazdom na dovolenku triedim svoju poličku s časopismi a vyberám si tie, ktoré sa mi zdajú nepoznačené mojím čítaním. Potom sa už neviem dočkať ako si ich otvorím na pláži a ponorím sa do úžasného sveta za obálkou časopisu.
♥ Dobrá knižka je tiež môj parťák na leto. Čítam ju v lietadle, v aute, v autobuse, závisí od toho, čím sa prepravujem. Tento rok som vytiahla trilógiu L.A. Candy od Lauren Conrad. Tieto tri knižky som už raz prečítala, ale pravdu povediac vôbec som si ich dej nezapamätala. Tak si ich teraz pripomínam (pretože načo kupovať nové knihy, keď si môžem znova užiť tie, čo už mám!). L.A. Candy je o holywoodskej sláve, o lesku a trblietkach šoubiznisu a ja si jej čítanie veľmi užívam.
♥ Pripomeňme si tiež aká je dôležitá ochrana našich očí a na dovolenku sa pokúsime si zbaliť nejaké kvalitnejšie okuliare. Aj keď neviem ako veľmi to v mojom prípade platí. Naschvál si nekupujem drahé okuliare, pretože som večná popleta a zvyknem ich niekde zabudnúť, prisadnúť alebo niečo podobné. Pri slnečných okuliaroch by však malo platiť, že je dôležitejšie to, ako chránia, nie ich výzor. Samozrejme je najlepšie mať dva v jednom. A moje srdce už dlhšie ovládajú všetky typy od Miu Miu (samozrejme aj vďaka ich obalu. Ach.)
♥ Viem, že príde aj chvíľa, keď ma čítanie unudí a rozbolí ma z neho na slnku hlava. V takom prípade vymieňam čítanie za vodu a veľmi si letné vodné radovánky užívam v spoločnosti nafukovacích zmrzlín a donutou a túžim po extrémne predražených plameniakoch, ako je napríklad tuto tento z Asosu. Nie je to zrovna najpraktickejšie prenášať tieto malé vodné hračky, ale ich efekt je perfektný. Už minulý rok, keď začala ich sláva a vlastnili ich všetky zahraničné blogerky, vedela som, že aj ja si aspoň niečo z nich musím kúpiť. Teraz sa aj sa cítim ako V-E-Ľ-K-Á blogerka :).
♥ Vždy predtým ako vstúpim na slnkom rozpálenú pláž, poriadne sa nakrémujem. Stáva sa mi, že moja alergia na slnko prerastie v nepekné (a aj nepríjemne svrbiace) pupáčiky na mojom dekolte. Preto nikdy nezanedbávam poriadne opaľovacie prípavky. Mojou letnou láskou je Garnier opaľovací olej v spreji. Milujem jeho vôňu, jeho ochranu a aj jeho textúru. Od kedy ho používam neviem si predstaviť, že by moje leto pri mori voňalo inak. Pokožka sa po ňom nádherne leskne a žiari zdravým.
♥ Keďže tento rok cestujeme k moru dve baby, je potreba urobiť si aj malú dievčenskú zábavu na pláži. Pre mňa je veľkým luxusom lakovanie si nechtov pri bazéne (hlavne tam kde nie je piesok, poprosím) a tento rok by som znova chcela nejaké metalické tetovanie. Sú milé a jemné a krásne vyniknú na opálenej pokožke. A s bielymi plavkami (ktoré stále nemám, pretože som ich v priebehu písania príspevku ešte ani nepozrela/ nekúpila ani neobjednala z internetu) vyzerá nádherne. Teda aspoň si myslím. Videla som to tak na fotkách :).
♥ Aby okamihy šťastia a letnej radosti zostali stále s nami a mali sme ich hneď, je tu môj malý polaroid v baby pink. Bola to láska na prvý pohľad a od kedy ho mám neviem ho pustiť z ruky. Veľmi sa teším, keď vám ukážem pár letných záberov. Jedinou nevýhodou je fakt, že musím byť opatrná pri vode (a ja sa veľmi snažím, ale nie vždy aj taká som). 
♥ A čerešničkou na záver je minerálna voda v spreji od Avene. Malé cestovné balenie mám z niektorého z mojich obľúbených magazínov (myslím, že aj tento mesiac má Septembrové vydanie Elle jednu prebalenú). Pretože nie je nič príjemnejšie ako si ňom môcť ovlažiť tvár počas horúceho dňa. A tak ako si osviežujem tvár, zbledšujem si aj vlasy pár strekmi Sunkiss Tropical. Pretože presvetlené vlasy, biele plavky a metalické tetovačky sú to, po čom tento rok preveľmi túžim. Aké máte zatiaľ leto? Chystáte sa k moru/ k bazénu/ na jazerá či inak k vode? Alebo ste už boli? Povedzte mi kde! Som zvedavá! Tiež sa aj vy so mnou podeľte o vaše essentials, ktoré Vás sprevádzajú počas horúcich letných dní. Prajem Vám slnečný týždeň. S láskou P :-*