Bake With Me: Lovely and Colorful Summer Cookies


Hello! Je to už viac ako mesiac, čo sme si spoločne niečo upiekli. A keďže ja pečenie M-I-L-U-J-E-M, je tu pre Vás ďalší malý receptík na roztomilé sušienky. Originálny recept som našla na stránke úžasnej food blogerky, ktorej blog som si jeden letný večer prezerala celé tri hodiny. Niekomu sa to môže zdať ako neskutočná strata času, ale pre mňa to boli tri hodiny poriadnej inšpirácie a nápadov. Amanda je perfektná pekárka a neskutočne talentovaná, nie len pri pečení ale podľa mňa aj vo fotení svojich výtvorov. Obdivujem jej odhodlanie a predstavivosť. Ona proste "je pekárka". A tak sa nazýva aj jej blog. 


Sušienky som si troška poupravila ale základ zostal rovnaký. Nevytvárala som z cesta giant sušienky, ale menšie srdiečka ale o to sú podľa mňa milšie a veľmi vhodné na akúkoľvek letnú párty, piknik či detskú oslavu. Rozhodne stoja za vyskúšanie. Moja mamina povedala, že by ich kľudne zjedla všetky, pretože boli také výborné a to ich naozaj bolo veľa. Veľmi veľa. Takže ak ich nechcete veľmi veľa odporúčam urobiť polovičnú dávku a potom tomu prispôsobiť aj dávkovanie ingrediencií na polevu, ktorej čaro tkvie v čerešňovom (alebo v akomkoľvek inom) džúse. Nikdy by ma nenapadlo použiť džús ako dochucovadlo. Preto veľká vďaka Amanda. Už teraz sa teším keď vyskúšam ďalší z jej perfektných receptov. Poďme si teraz spolu pripraviť suroviny na sušienky. 


Na sušienkové cesto budeme potrebovať:
♥ 1 celé maslo
♥ 2 hrnčeky hnedého cukru
♥ 3 vajíčka
♥ pár kvapiek vanilkového extraktu
♥ 4 hrnčeky múky (na začiatku mi to prišlo ako enormné množstvo, a aj bolo, pretože sušienok bolo neúrekom. Avšak múky sa nebojte, ak Vám po vymiesení cesto zostane lepivé, kľudne múku ešte pridajte)
♥ 1 balíček prášku do pečiva
♥ štipku škoricového cukru


Na maslový krém si pripravíme:
♥ 1 celé maslo
♥ 2 a pol hrnčeka cukru 
♥ malý pohárik čerešňového džúsu
♥ voliteľné je ružové potravinárske farbivo, ktorým som maslový krém ja dofarbovala
♥ na ozdobu si nachystáme farebné perličky, alebo iné malé zdobiace radosti
♥ vykrajovačky 


Takto budeme postupovať:
1. V mixéry si vymixujeme maslo s cukrom na sušienkové cesto. Je potrebné aby bolo hladké a vláčne. Po jednom pridáme 3 vajíčka a premixujeme.
2. Do cesta postupne pridávame po častiach múku, aby nám priveľmi neprášila. Vždy je dobré pridávať po jednom hrnčeku. Pridáme aj prášok do pečiva a všetko spolu pekne dohladka vymiešame. Na tento krok je tiež možné použiť mixér, ale je možné múku vmiešavať aj ručne.
3. Do cesta ešte pridáme posledné ingrediencie a to vanilku a škoricu, ktoré dodajú cestu tú správnu chuť a vôňu. 
4. Z cesta by sa nám mala dať vytvarovať guľôčka, ktorú zabalíme do celofánového vrecka a dáme do chladničky aspoň na pol hodinku.
5. Za ten čas, čo nám cesto v chlade tuhne si pripravíme krém. V miske opäť vymixujeme maslo s cukrom na maslový krém. Pridáme džús a ak sa Vám zdá tak ako mne, že krém nie je dostatočne ružový, pridáme ešte pár kvapiek farbiva. 
6. Takto pripravený krém si odložíme nabok, prípadne ho tiež dáme na pár minút do chladničky, nie však nadlho, aby ho bolo neskôr možné rozotierať.


7. Po pol hodinke si vyberieme cesto a na pomúčenej doske si ho vyvaľkáme asi tak na pol centimetra. A teraz príde zábavná časť. Vykrajujeme tvary aké len chceme a postupne dávame sušienky na plech a pečieme ich pri 220 °C tak 6 až 8 minút. 8. Do vybratí z rúry necháme sušienky úplne vychladnúť a až potom na ne začneme nanášať pripravený krém. Tu sa fantázii medze naozaj nekladú. Ja som sa rozhodla pre menší messy look krému, pretože mi to prišlo veľmi vhodné na letné pohodové mesiace. Na záver som na krém nasypala farebné perličky a takto sa sušienky stali nie len lahodnými ale aj neodolateľnými na pohľad.

Prajem Vám príjemné pečenie a dúfam, že sa Vám môj upravený recept páčil. Ak by ste náhodou pripravili svoje vlastné sušienky určite mi pošlite fotku či už na môj instagram alebo na mail, ktorý nájdete v zložke "Contact Me". Mám Vás rada a prajem Vám krásny týždeň. S láskou P :-*