A little something about blogging... and perfect pancakes!


Hello! Dnes tak troška o pozadí života, ktorý žijem ako blogerka. Sama seba by som tak zrejme ani nenazvala, ale písaním príspevkov trávim značné množstvo času, čo znamená, že už o tom niečo (aj keď iba vážne málo) viem. Je to tak pol roka, čo vyšiel môj prvý príspevok a o pár dní dlhšie, čo vznikol tento blog. Prečo Wildest Dreams and Loves? Názov som vymýšľala dlho a chcela som aby v sebe ukrýval aj nejaký skrytý zmyseľ. Divoké práve preto, že sama som neverila, že niečo také ako blogovanie som schopná zvládnuť (pekné priznanie však? Moje blogerské sebavedomie ešte stále nie je príliž veľké. Stále sa mám mnoho čo učiť a zlepšovať!). A sny a lásky práve preto, že som si svoj blog predstavovala ako miesto, na ktorom môžem odhaľovať svoje najtajnejšie túžby, zamilovanosti a myšlienky. Veľmi dúfam, že túto podmienku sa mi splniť podarilo. Tým, že som si založila tento blog som si splnila jeden veľký životný sen. Blogovanie bolo vždy niečo, čo som si priala robiť a s rešpektom som hľadela na všetky dievčatá, ktoré to zvládajú s noblesou a ľahkosťou. Možno je to iba malá pretvárka, pretože si myslím, že za každým jedným článkom, od každej jednej baby je kopa práce a úsilia. Keď už v tomto verejnom svete predvádzame samých seba, je potrebné aby naše výtvory boli perfektné, však? 


Na opačnej strane si myslím, že nie len ja tvorím tento blog, ale že aj on pomáha mne rásť. Myslím, že ma obohacuje, ukazuje mi nové možnosti a kvôli niektorým aktivitám, ktoré s blogovaním súvisia musím aj ja premáhať samu seba a prekračovať svoju comfort zone. Práve to je fakt, ktorého som sa na začiatku blogovania neskutočne bála. Bála som sa, že budem na fotkách vyzerať ako hlupaňa, že som príliš hanblivá na to, aby som sa verejne prezentovala, že moje slová nikomu nič nepovedia a že som natoľko čudná, že nikto si môj blog ani neotvorí, nieto prečíta. Ach, ale ja milujem písanie. Milujem vkladať svoje myšlienky a papier, či na plochu počítača. Spôsobuje mi to motýle v bruchu, cítim sa inšpirovaná a šťastná. S blogovaním je to ako so zamilovanosťou, musí Vás napĺňať a robiť šťastnými. Ako náhle sa začnem cítiť v tomto verejnom svete nepríjemne, je mi jasné, že je to na mne vidieť a že ľudia, čo ma čítajú moju falošnosť aj odhalia. Preto sa snažím byť úprimná, priama a aj keď som svojská, viem, že to je práve to, čo ma robí zaujímavou. 

Blogerský život som si predstavovala ako prechádzku ružovou záhradou. Niektoré rána sa budím šťastná a neskutočne inšpirovaná od rána si púšťam pesničky, celý deň si spievam a cítim inšpiráciu z každého malého kútika tohto fascinujúceho sveta. Veľkú inšpiráciu na tvorenie, písanie a fotenie. Naopak sú aj dni, keď sa cítim nepochopená, nepodporovaná a teda úplne stratená v realite ale aj vo svete blogovania. Vám však chcem neustále predávať iba pozitívne myšlienky a chcem aby ste mali pocit, že hocikedy sa môžete na mňa obrátiť a ja tu budem pre Vás. Mám bakalára zo psychológie (a aj keď to možno na magistra nedotiahnem) a to určite niečo znamená! A samozrejme, prosím, neberte úplne vážne všetko, čo vidíte na sociálnych sieťach. Ja sama sa mám najradšej s malým "hovienkom" na hlave, v srdiečkavom pyžame a v ponožkách s jednorožcami. Ale koho by som asi takými fotkami inšpirovala a zaujala? Ja si myslím, že v tomto hypermodernom svete sú práve malé momenty inšpirácie také vzácne. A o to sa snažím aj ja! Preto sme sa jedno pekné letné poobedie proste iba motali po Bratislave, hľadali inšpiráciu a dali si brunch. Pretože po tom som vždy túžila. A pritom je to taká maličkosť. Maličkosť, ktorá však dokázala úplne zmeniť moje leto, pretože teraz mám tie nádherné momenty plné inšpirácie, na ktoré môžem spomínať! Dajte mi vedieť, čo Vás robí šťastnými! S láskou P :-*