Summer make up loves...


Hello! Vždy som zastávala názor, že prirodzená krása je to najkrajšie, čo môže byť. Avšak, každý máme iné definovanie krásy a preto tomu tak je aj s krásou prirodzenou. Mávam dni, keď sa nelíčim a cítim sa krásna. Ale potom sú aj také, keď bez make upu nechcem ani vykuknúť z okna. Je to spôsobené tým, že nie som dosť sebavedomá? Možno. Ale moje obavy sú hlavne spôsobené ideálmi krásy, ktoré nám spoločnosť predkladá. Nie som dlhonohá blondýnka a ani (dlhonohá) nikdy nebudem (blondýnka možno áno). Naučila som sa mať sa rada taká aká som. Hľadám v sebe vždy to krásne a viem, že pre každého je to niečo iné, avšak v každom z nás to je. Viem, že výzor je iba povrchová krása, avšak to najčastejšie súdime. Preto si pomáham. Nemyslím si, že make up je niečo, čo nás robí inými ľuďmi. Je to s ním ako s oblečením. Pomáha nám vyjadrovať samých seba. Ach a dá sa s ním tak krásne pohrať. Niekedy keď mám zlý deň, tak rada skúšam nové produkty a hrám sa s nimi na mojej tvári. Niekedy to nie je úplne ono, ale väčšinou je to paráda. Prinášam Vám zoznam mojich obľúbených túto jar/ leto. 

Mám rada hladkú a jemnú perfektnú pleť. Dopomáham si kvalitným make- upom. Najdôležitejšie je vhodne si vybrať odtieň, tak aby vyhovoval farbe mojej pleti. Nie vždy je to ľahké a dosť často sa mi stáva, že v drogérii strávim výberom a skúšaním hodiny, zafarbím si celú ruku, niekedy aj obe vzorkami a pri nanášaní na pleť je farba úplne odlišná. Nechápem prečo je v drogériách vždy také zvláštne svetlo, ktoré všetko skresľuje. Mojím najnovším objavom (ktorý však vôbec nie je nový na slovenskom trhu) je Max Factor Miracle Touch. Je to tuhý make up, ktorý sa pri kontakte s pleťou zmení na tekutý. Je veľmi príjemný, voňavý a dobre kryje nedokonalosti pleti. Nanášam ho beauty blenderom a spolu sú pre mňa perfektnou dvojkou, bez ktorej si neviem predstaviť svoje líčenie. Novým objavom je tiež highlighter pen Lumi Magique od L'Oreal Paris. Nanášam ho pod oči, na nos a tiež na všetky ostatné začervenania, ktoré make up neprekryl. Je skvelým pomocníkom pre začiatočné zvýrazňovanie kontúr a ako prvotný rozjasňovač. 


Mne však rozjasňovač v podobe tohto skvelého pera nestačí. V lete si užívam žiarivú tvár. Moja obľúbená YouTuberka Freddy Cousin Brown v jednom svojom videu nedávno povedala, že keď je možné aby sme sa "glow like a fairy princess" tak nech. Ach, to je moja životná filozofia. Milujem lesklú zdravo vyzerajúcu pleť. Ako púder používam momentálne guľôčky z Avonu, ktoré som spomínala aj v predchádzajúcom poste. Ako lícenku milujem trblietavú ružovučkú od Revlonu dostupnú vo Fann Parfumériách. Je krásna ako hviezdny prach. Nad lícenku potom nanesiem ešte pár kvapiek perlového zázraku od BenefituGirl Meets Pearl je najkrajší ružový highlighter aký som kedy používala.


Líčenie očí si neviem predstaviť bez Maybelline Push up Drama. Nie vždy verím novinkám z reklamy, ale vždy ich musím vyskúšať. A táto maskara sa mi osvedčila. Riasy robí bohatšími, objemnými a teda ak to znamená, že sú dramatické, tak meno tejto maskary je priamo na mieste. Master Precise tiež od Maybellinu je skvelá linka. Preferujem linky v pere. Master Precise je precízna a perfektná. Hrot je natoľko tenký, že s ním vyčarujete krásnu líniu. Mám radšej matné rúže ako tie lesklé. Teda to som si myslela. Mám rada matné a tmavé odtiene v zime a na jeseň, ale v lete preferujem svieže a také juicy farby, ale aj výzor pier. Preto sa v lete nebránim ani noseniu leskov na pery, aj keď mám potom neustále pocit, že mám vlasy nalepené na ústach. Vždy keď cestujem do zahraničia, nenechám si ujsť návštevu Sephory. Mám rada ich vlastnú značku, hlavne ich produkty na pery. Ich malé vajíčko na pery, ako ho ja volám, niekedy používam aj ako lícenku


V lete väčšinou používam tieto vecičky ako základ môjho every day make upu. Samozrejme oveľa viac si to užívam, keď teploty nie sú príliž vysoké. Keď je veľké teplo, nedávam si na tvár vôbec nič. Vtedy preferujem iba kvalitný hydratačný krém a možno BB krém. Avšak mám rada líčenie. Mám rada, keď ma produkty premenia na krajšiu verzium mňa samej. Užívam si to. Dajte mi vedieť, čo máte momentálne v beauty oblasti radi vy. Mám Vás rada a prajem Vám radostné a pokojné letné dni. S láskou P :*