I just want to be happy... and travel the world!


Hello! Krásny utorok Vám prajem! Ako sa dnes máte? Pri dnešnom príspevku by som s vami chcela zdieľať pár myšlienok, ktoré ma posledné dni napádajú. Ako každým rokom prichádza leto, vždy sa zamýšľam nad mojou láskou k cestovaniu, ale aj k domovu. Keď som bola menšia, myslela som si, že Slovensko je zrejme tá najotravnejšia krajina, aká môže existovať a najradšej by som si hneď zbalila kufre a odišla čo najďalej. Ako som dospievala, vďaka mojej mamine, sa mi väčšina cestovateľských snov splnila. V Londýne sa cítim ako doma, Paríž má pre mňa stále neuveriteľné romantické čaro a určite by som raz chcela navštíviť Amsterdam. Ale na jar, keď tam kvitnú lány tulipánov. Vždy keď niekam cestujem, už týždeň pred odjazdom/ odletom mám v bruchu motýliky. Moja babička to nazýva cestovateľskou horúčkou. Plánujem, balím a píšem zoznamy vecí, ktoré by som rozhodne v novej destinácii chcela vidieť. Neviem, čím to je, ale pri tom všetko, ako sa tak veľmi teším a snažím sa užívať si aj prípravy na dovolenku, vždy ma prenasleduje aj zlý pocit. Je to ako čierny mrak, ktorý sa snažím odháňať. Bojím sa. Že na niečo zabudnem, že sa nám môže v tejto neistej dobe niečo stať, že mi budú chýbať najbližší, ktorých nechávam doma. 

Ale tak to proste podľa mňa chodí. Vždy keď večer zaspávam a som nepokojná, snažím sa myslieť na niečo pozitívne, čo sa v mojom živote odohralo. A väčšinou sú tieto šťastné chvíle práve spojené s cestovaním. Neskutočne rada objavujem nové zaujímavé (teda možno iba pre mňa zaujímavé, ale veď každý sme iný, nie?) miesta. Vždy si vyhliadnem malú ale príjemnú kaviareň či reštauráciu, do ktorej by som chcela ísť a radosť z jej nájdenia a navštívenia potom trvá ešte týždeň. Tak tomu bolo, aj keď som s maminou cestovala do Viedne na moje narodeniny. Vegánsku kaviareň vo Viedni evidujem dlhšie, pretože som fotky z nej videla na Instagrame. Nie som vegánka a nikdy som vegánske koláčiky ešte neskúšala. Avšak boli nezameniteľné. Kaviareň bola maličká a ružová a cupcaky sladké a lahodné. Ach a riad, na ktorom servírovali jedno bol proste nádherný. Ružový a elegantný. Plus vidličky boli zlaté. Keby máte cestu do Viedne a páčilo by sa vám elegantné posedenie v milom priestore určite sa tam zastavte. Moje dnešné fotky sú fotené práve v prekrásnej Viedni.

Ale nie je nič lepšie, ako pocit, keď sa vraciam domov. Do svojej vlastnej postele a za mojou malou láskou- joršírskym teriérom Edym. Vždy pri príjazde do Nitry, keď už je vidieť vrch Zobor nad mojím rodným mestom, srdce mi až poskočí a som šťastná za všetky chvíle, ktoré som prežila mimo domu. Nevydržím však bez cestovaní dlho. Je to ako droga. Keď si ho raz zamilujete, je ťažké s ním prestať. Preto ma bavia aj malé výlety do okolia, či pár dní strávených v hlavnom meste. Aj keď v Bratislave študujem tretí rok, jej krásy začínam objavovať až teraz. Ako ste na tom vy a cestovanie? Čo vám robí pri cestovaní šťastnými? Mňa rozhodne plán, ktorého sa môžem aspoň troška pridŕžať, mapa a zoznam malých radostí, ktoré by som chcela vidieť/ navštíviť či kúpiť v cudzom meste. Užite si krásne letné počasie a čaro neznámeho. Ja som momentálne v hlavnom meste a objavujem jeho malé zákutia a kaviarne. V sobotu odchádzam do Paríža a už sa nemôžem dočkať! Všetky moje zážitky máte možnosť vidieť na mojom instagrame. Mám vás rada a prajem vám krásny týždeň. 
Mám na sebe:
Sukňa: Missguided
Top: Asos
Okuliare: Stradivarius
Sandáliky: H&M
Taštička cupcake: Mohito

A takto nahodená som si potom kráčala po Viedni a hľadala kaviareň, keď ma zrazu odstavila jedna veľmi štýlová slečna s otázkou, či si ma môže odfotiť. Tak som hneď súhlasila. Vysvetlila mi, že fotí streetstyle pre rakúsky web s módou a výsledok si môžete pozrieť tu. Podľa mňa na tých fotkách vyzerám dosť zaskočená, pretože som aj bola, ale tento malý zážitok stál za to. Aspoň viem, že to, čo robím sa niekomu páči a má to svoj zmysel. Ešte raz Vám prajem prekrásny zvyšok týždňa. Užite si ho naplno!