Beauty Review: Highlighters...


Hello! Som rada, že si prečítate môj nový príspevok. Tentokrát nie je zameraný na módu, ale na moju ďalšiu slabosť a tou je kozmetika. Upokojuje ma chodenie do drogérií a vyberanie tých najzaujímavejších produktov. V letných mesiacoch je vhodné chodiť bez make- upu a pleť je po nanesení hydratačného krému krásne zdravá a svieža. Po zvyšok roka si však k takejto pleti dopomáham. A nedám dopustiť na malého pomocníka, ktorý sa stal zrejme najväčším hitom tohoto roku. Hneď ako sa začali objavovať prvé zmienky o kontúrovaní tváre, začalo sa myslieť aj na oblasti, ktoré treba práve nechávať presvetlené. Keďže som milovníčkou lesklých vecičiek, highlighter si získal moje srdce hneď ako som zistila, že vôbec takýto malý zázrak existuje. Samozrejme, že získanie niečoho príliš moderného je na Slovensku v prvých mesiacoch skoro nemožné. Ale po pár mesiacoch sa mi podarilo zhromaždiť celkom peknú zbierku trblietavých rozjasňovačov, ktoré by som vám teraz rada predstavila. Taktiež som sa snažila, aby väčšina z nich bola dostupná v slovenských drogériách alebo iných beauty obchodoch. Highlighter je najkrajším zakončením mojej make up rutiny a neviem si bez neho predstaviť bežný ale aj večerný či špeciálny make up. Nanášam ho na lícne kosti, na špičku nosa, do jamky nad hornou perou a troška nad hornú líniu obočia. Presne tam, kde sa odráža slnko na mojej tvári. Je to proste láska!Na trhu si môžete vybrať z troch typov highlighterov. Patria sem práškové rozjasňovače, tie, ktoré sú v tyčinke, ale aj highlightery tekuté, ktoré sa jemne nakvapkávajú a potom aplikujú na pokožku. Ako prvé by som Vám chcela predstaviť tie práškové, alebo púdrové. Neviem ako inak ich nazvať, ale sú to rozjasňovače, ktoré sa nanášajú na lícne kosti štectom. Mojím najpoužívanejším je highlighter od Revlonu, ktorý dostať vo Fann Parfumériách. Obsahuje 5 pásikov rôznych farieb v odtieňoch ružovej a s trblietkami vo vnútri. Nanášam ho štetcom, ktorým prejdem cez všetky farby a potom ho nanesiem na tvár. Jeho farba je naružovelá, ale veľmi príjemná, tlmená a dievčenská. Nie je taký výrazný, možno ho použiť aj namiesto lícenky, ale výsledný efekt je veľmi pekný. 

Najnovším, ktorý som si iba nedávno zakúpila je Blush Sculpt od L'oreal. Samozrejme, viem, čo tento pojem znamená. Originálne je táto prášková radosť lícenkou, avšak obsahuje jeden odtieň, ktorý je príjemne bledoružový a obsahuje trblietky, vďaka ktorým je potom pleť nádherne lesklá. Pre aplikáciu tiež používam štetec. Najprv použijem tmavší odtieň ako lícenku a potom bledší odtieň na lícne kosti ako jemný lesk.

Mám rada kompaktné produkty, ktoré sa môžu viacnásobne použiť na rôzne veci. Rada sa potom s takýmto make upom hrám a vymýšľam nové použitia. Trio od Sephory je presne takýmto výrobkom. Kúpila som si ho minulé leto v Prahe a jeho bronzer používam denne. Lícenku obľubujem iba v lete, pretože na iné ročné obdobia je pre mňa príliš ružová. Má samozrejme aj rozjasňujúcu časť a na obale návod, kde treba ktorú časť tohto milého tria aplikovať. Highlighter nie je ružový, čo je veľké plus, keď chcem dosiahnuť prirodzenejšieho presvetlenia. Podľa mňa sa aplikuje troška ťažšie, pretože je potrebné ho naniesť na štetec väčšie množstvo, aby bol na tvári pekne viditeľný. Avšak jeho lesk je potom neodolateľný. Na obrázku, kde som ich aplikovala na moju ruku je najvrchnejší práve ten od Sephory, za nim nasleduje láska od Revlonu a nakoniec je tu lícenko- highlighter od L'oreal. Keby si však mám vybrať jeden highlighter, bez ktorého si neviem predstaviť svoj život bol by to práve highlighter v tyčinke od H&M Beauty. Hneď keď sa v Bratislavskom Avione otvorila Beauty sekcia musela som tam zájsť. Je to rozprávková zem samej radosti. Teda pre mňa. Highlighter je krémový, ľahko sa rozotiera a je dostupný v troch farebných prevedeniach. Ja mám najradšej ten Rose, ktorého názov však nie je na mieste. Farba je zlatá a trblietavá. 

Lumi Drops od Gosh je tekutý highlighter, ktorý je dostupný tiež vo Fann Parfumériách. Po stlačení fľaštičky z nej vykvapnú malé kvapky plné zlatého pigmentu. Sú tekuté ale veľmi dobre sa nanášajú a potom aj rozotierajú. Pokladám za veľké plus, keď sa takýto typ highlighteru dobre aplikuje a tiež, keď po nanesení neodstraňuje už nanesený make up.

Poslednou tekutou láskou je Girl meets pearl od Benefitu. Benefit sa predáva v Čechách v Sephore a je dostupný aj na internetových obchodoch. Vždy keď niečo zahraničné hľadám, pozriem sa, či daný produkt nemajú na Asose. Perlový highlighter sa tiež prekrásne aplikuje, je jemný a ružovo trblietavý. Na obrázku na mojej ruke je posledným naneseným, pred ním je na obrázku Lumi Drops od Gosh a hneď na začiatku je to tyčinkový highlighter od H&M Beauty. Kozmetika od Benefitu je troška drahšia. Veľmi sa mi páči balenie, ktoré produkty majú, je premyslené a veľmi sofistikované. Raz v budúcnosti by som určite chcela skúsiť High Bean a taktiež Watts Up, ktorý zahraničné blogerky opisujú veľmi pozitívne. Poslednou skupinou rozjasňujúcich tyčiniek sú tyčinky, ktoré sa používajú na highlight okolia očí. Pod líniu obočia sa mi najviac osvedčila Essence ceruzka Big Bright Eyes. Je to väčšia ceruzka na oči, ktorú možno použiť aj do vnútorného kútika oka a tiež aj pod oko. 

Druhým produktom, ktorý niekedy používam aj ako očný tieň je Catrice Highlighter Pen. Toto pero sa ťažšie rozotiera, preto ho nie je vhodné používať na väčšie plochy. Používam ho tiež aj do vnútorného kútika oka. Tak to mám najradšej. Potom vždy pridám iba trocha maskary a tak si vyčarujem väčšie a výzarnejšie oči aj bez použitia dymového líčenia alebo bez použitia linky. Na obrázku je prvým použitým práve pero od Catrice. Druhým je ceruzka od Essence. Takto vyzerá nerozotretá. Keď sa rozotrie vyzerá ako nenápadný korektor, ktorý dokonale splynie s pleťou, avšak vytvorí príjemné rozjasnenie. 

Aké rozjasňovače máte radi vy? Používate ich bežne, alebo sú pre Vás iba špeciálnou záležitosťou? Dúfam, že Vám môj príspevok aspoň troška pomohol zorientovať sa v ponuke Slovenských drogérií a parfumérií. Viem, že v dobe internet shoppingu je jednoduché dostať sa aj k iným, zahraničným alternatívam produktov, avšak niekedy nie je nič lepšie ako možnosť vyskúšať si produkt na vlastnej koži už v predajni. Prajem Vám šťastné nakupovanie, ak by ste sa pre niektorý z highlighterov rozhodli! Určite ho zaraďte do svojej letnej rutiny, pretože lesklá pleť je najkrajšia! Ja by som do budúcna určite chcela investovať do theBalm Mary-Lou Manizer Luminizeru a tiež do tyčinky Chubby Stick od CliniqueMám Vás rada a užívajte si teplé dni. S láskou P :*