June Favs...


Hello! Neverím tomu, že to píšem, ale máme za sebou polovicu roka 2016. Vždy sa na nový rok veľmi teším a potom jeho prvý polrok utečie ako voda. Avšak pre mňa to bol skôr príjemný kúpeľ vo vodách života. Prvý polrok roku 2016 mi veľa priniesol a pomohol mi dospieť. Dokázala som si uvedomiť, čo skutočne v živote chcem a toto zistenie mi dopomohlo založiť si blog. Nechcem však hodnotiť moje obľúbenosti až od januára, chcem sa zamerať iba na tie júnové. Jún je mojím obľúbeným mesiacom, pretože je to môj narodeninový mesiac. Začína byť teplejšie, kvitnú pivonky a na raňajky si môžem dopriať malinový milkshake z domácich malín. Tento rok som v júni navarila svoj prvý džem, prichystala oslavu pre moju kamarátku (z ktorej fotky budú čoskoro na blogu), spravila prijímačky na novú vysokú školu a veľa sa tešila. Tešila som sa z maličkostí, z ranného spievania a pozerania Sexu v meste snáď miliónkrát. Tešilo ma nosenie sandálikov a tiež nové slnečné okuliare, pretože to proste patrí k júnu. Mala som prekrásny narodeninový deň strávený s mojimi najmilšími ľuďmi na nádhernom mieste. Cítim sa po polroku roku 2016 šťastná a vyrovnanejšia. Myslím si, že je to hlavne preto, že začínam premýšľať o tom, čo ma baví a zaujíma. Moje obľúbené veci z rôznych oblastí Vám prinášam práve teraz.

Keďže druhá polovica júna pre mňa ako pre vysokoškoláčku znamená voľno po skúškach, vždy si hľadám nový zaujímavý seriál, ktorým si spríjemňujem dlhšie letné večery alebo ospalé rána. Jedna z mojich Instagramových kamáratiek mi odporučila Reign a tento seriál som si veľmi obľúbila. Neviem čím to je, ale zrejme mám úchylku na kráľovné, ktoré nakoniec prídu o hlavu. Túžila som však aj po niečom ľahkom, pri čom netreba priveľa premýšľať a pobaví ma to. Natrafila som na seriál Younger, v ktorom hrá moja detská láska Hilary Duff. Younger má momentálne 2 série a ja sa už neviem dočkať tretej. Sprítomňuje život štyridsiatničky, ktorá sa chce zamestnať po 15 ročnej pauze vo vydavateľstve. Zistí, že to je dosť ťažká úloha, pretože v súčasnosti majú vydavateľstvá záujem iba o mladé baby, ktoré sa vedia orientovať v dobe facebooku, internetu a snapchatu. Preto sa musí stať zo ženy štyridsiatničky 26 ročná mladá dáma. Nielen výzorom, ale aj myslením a prejavom. Proste veľká zábava. Pre mňa je veľkým plusom aj fakt, že dej sa odohráva v prostredí médií a samozrejme Hilary Duff. Ach a ešte krásny Nico Tortorella. Už teraz sa teším na 28. September, keď má mať premiéru 3. séria. Juch. 


Moje obľúbené módne kreácie ste mali možnosť počas júna vidieť na mojom instagrame. Z fashion oblasti som si však zamilovala tieto sandáliky, ktoré som si kúpila v H&M. Hľadala som rose gold topánky už dlhšie, ale nevedela som nájsť žiadne, ktoré by sa mi páčili. Tieto sandáliky sú pre mňa proste perfektné. Ich opätok je nízky (čo moja sestra nazýva podpätkom pre babky), avšak mne to nevadí. Radšej budem topánky nosiť na bežné nosenie na nízkom podpätku ako v nich trpieť. Plánujem si na predný remienok pripevniť pár ružových kamienkov. Čo myslíte, bude to pekný detail?
Keď boli v F&F zľavy, konečne som sa poriadne poprechádzala v sekcii so spodným prádlom. Veľmi sa mi páči spodné prádlo, ktoré v F&F navrhujú. Zakúpila som si túto podprsenku a celý jún som ju nosila tak, že by som v nej najradšej aj spala. Je veľmi pohodlná, jej materiál je veľmi príjemný a je prekrásne zdobená. Bola láskou na prvý pohľad, ale jej nosenie ma presvedčilo o tom, že bola naozaj skvelou kúpou! Začiatkom teplých mesiacov nemávam príliš rada silné parfémy. Body mist Pure Daydream od Victoria's Secret mám doma už dlhšie, ale až v júny som si k nemu našla cestu. Používala som ho ako parfém počas dňa, sprejovala som si ho do vlasov pred vyfúkaním, aby krásne voňali a používala som ho aj ako sprej na vankúš pred spaním. Jeho vôňu som si veľmi obľúbila a svoj deň si momentálne bez tejto vône neviem predstaviť. Je to láska!
Moja sestra si raz kúpila Garnier šampón na jemné vlasy. Zdieľame spoločnú kúpeľnu a preto som ho samozrejme použila, pretože som ho chcela vyskúšať. Bol skvelý! Vôňou aj textúrou. Keďže mám radšej olejové šampóny, rozhodla zostať pri nich, ale staviť na Garnier masku na vlasy. V lete si masky na vlasy robievam oveľa častejšie ako počas iných období roka. Moje vlasy sú zo slnka a tepla vyčerpané a zničené. Táto maska sa stala mojou záchranou a pomáha mi každým dňom zlepšovať kvalitu mojich vláskov. Užívam si potom ich hebkosť, lesk a krásu.
Nechty som si v júni zdobila čipkovaným lakom od Avonu, ktorý som Vám predstavila v jarnom make up poste. Na pery som volila jasné farby, pretože kedy, keď nie v lete? Wonderful Cushion od Sephory, ktorý som si priniesla z Ríma je skvelou voľnou. Farba je žiarivá a matná, ale nevysušuje pery tak ako mnohé iné matné lesky na pery. 


Čo ste si počas júna obľúbili vy? Ja som zažila množstvo krásnych vecí, cestovala som po Slovensku a mám ešte pripravených množstvo postov, ktoré boli nafotené v júni. Jún mi bude chýbať, pretože zas som o rok staršia a ťažšia po množstve narodeninových sladkostí. Mám rada júnové slnko a hortenzie. Prejedám sa čerešňami a malinami a moje vlasy sa prefarbujú do blonďava. Ach, ale teším sa. Júl, dúfam, že budeš aspoň taký perfektný ako mesiac pred tebou. S láskou P :*