Bake With Me: Strawberry Cake


Hello! Ako sa máte? Vyrezá to tak, že leto nenechá na seba dlho čakať. A keďže je dnes prvý jún, čo znamená sviatok všetkých detí, pripravila som si pre vás malé pečenie, ktoré spája želané osvieženie a deti ho milujú. My máme v rodine už iba jedno dieťa, ktoré je oficiálne dieťaťom. Ale všetci sme tak trocha deti. Preto sviatok detí ponúka príležitosť znova sa priblížiť detskému veku a užiť si detskú radosť. Ja mávam takú malú tradíciu na deň detí. Vždy ráno, pred tým ako sa pustím do kolobehu dňa, pozerám nejakú rozprávku. Rozprávky pre mňa nie sú iba záležitosťou pre deti. Ich kúzlo ma stále dokáže chytiť za srdce. Život v nich je jednoduchý a dobro vždy vyhrá nad zlom, pretože tak by to proste malo byť. Nehovoriac o tom, aké krásne sú teraz animované rozprávky. Pre mňa sú veľkým zdrojom inšpirácie a preto sa ich nehodlám vzdať. Užívam si aj chodenie na tržnicu, ktorá je teraz plná kvetov a sladkého voňavého ovocia. Tak som sa rozhodla, že by bolo možné pri mojom ďalšom pečení použiť sezónne ovocie a vybrala som si jahody. Jahodové torty proste milujem! Nie len pre ich skvelú chuť, ale aj preto ako efektne vyzerajú. Spojenie ľahučkého krému a jahôd je pri tejto torte perfektné! Ach a keďže by mala byť aj pre deti, želatína je akési must have. Môj bratranec, pre ktorého som tortu piekla ju miluje! Zmizla zo stola v priebehu niekoľkých minút a moja teta (slušne vychovaná a zdvorilá dáma) dokonca vylízala tanier! Stačí vám to ako dôkaz, že táto torta je proste perfektná? Ak nie, aj tak ju skúste vytvoriť. Nebudete ľutovať. Je potešením nie len pre oči ale aj pre chuťové poháriky. Začneme ingredienciami.


Na cesto budeme potrebovať:
3 vajcia
4 polievkové lyžice trstinového cukru
3 polievkové lyžice špaldovej múky
1 polievková lyžica holadského kakaa
(V originálnom recepte autorka neuvádza prášok do pečiva. Moje cesto zostalo nízke a troška hutné, avšak pri lahodnej chuti vanilky a jahôd to bolo v poriadku. Ak by ste chceli aby cesto bolo nadýchanejšie, pridajte kávovú lyžičku prášku do pečiva, alebo sódy bikarbóny.)


Na krém budeme potrebovať:
250g šľahačkovej smotany
250g jogurtu (Ja som použila sójový vanilkový jogurt a výsledný efekt bol skvelý! Samú ma to prekvapilo. Ale môžete použiť aj klasický biely jogurt.)
3 lyžice hnedého trstinového cukru
4 plátky želatíny (Tu nastal v mojom prípade problém. Nemám problém so želatínou v práškovej forme, pretože neviem ako ju vyrábajú, ale nie je to zvierací produkt. Želatína v plátkoch je na tom presne opačne. V zložení je presne napísané o čo ide a preto som ju ja vynechala. Som vegerariánka a preto som sa tak rozhodla. Bola to troška chyba, pretože krém nedržal úplne pevný. Namiesto toho som použila stužovač šľahačky. Avšak nabudúce budem múdrejšia a stužovače si kúpim rovno dva.)
150g jahôd


Na ozdobenie si pripravte:
150g jahôd (Sama netuším, koľko to je :). Jahody budete používať na vrch na ozdobenie preto si ich pripravte toľko, koľko ich tam chcete mať. Niekto preferuje viac, niekto menej.)
2 lyžice hnedého trstinového cukru
2 tortové želé v prášku červené, aby pekne ladilo s jahôdkami


Postup:
♥ Tortovú formu si vystelieme papierom na pečenie, prípadne použijeme olej a múku na vysypanie formy. Rúru si predhrejeme na 180 stupňov.
♥ Vo väčšej miske si elektrickým šľahačom vymiešame vajíčka s trstinovým cukrom do peny. Potom do tejto penovej zmesi zľahka vmiešame (už iba ručne!) múku a kakao. Takto si pripravíme korpus. Ak chcete pridať prášok do pečiva, urobte tak teraz. Vzniknutú zmes nalejeme do pripravenej tortovej formy a dáme piecť asi na 25 minút. 
♥ Jahody si umyjeme na rozkrájame na polovičky. Po dopečení torty počkáme, kým nám korpus úplne vychladne. Za ten čas si pripravíme krém. V miske si zmiešame jogurt s cukrom. Pridáme smotanu a stužovač a spoločne vyšľaháme. 


♥ Keď korpus vychladne, dookola poukladáme jahody, rozrezanou časťou smerom von. Do vzniknutého priestoru nalejeme a rozotrieme jogurtovú plnku. 
♥ Na ozdobenie si pripravíme želatínu podľa návodu na obale. Ja som zmiešala obe želatíny do jednej, pridala 2 lyžičky cukru a dala takto vzniknutý prášok do vody a povarila. Kým mi želatína chladla, ozdobila som si vrch torty jahodami. Zaliala želatínou a dala chladnúť do chladničky. ♥ Torta by mala chladnúť najlepšie celú noc. Ale to nie je reálne! Teda pre nás doma to nie je reálne. Ja som ju vybrala z chladničky tak po prvej hodinke chladenia, rozkrájala a zistila, že určite by v chladničke mala zostať dlhšie! Ale chutila nezameniteľne, aj keď začala troška strácať tvar. Bola efektná, kým som ju nezačala krájať. Takže, poučte sa z mojej chyby a ak chcete aby bola krásna dlhodobo pri servírovaní, nechajte ju chladnúť dlhšie ako ja. Ak vám však neprekáža fakt, že sa začne topiť, pokojne si ju vychutnajte aj skôr. Na tak zmyselný zážitok sa naozaj neoplatí čakať celú noc! Prajem vám dobrú chuť, ak ju vyskúšate.


Prajem vám prekrásny deň detí a začiatok júna. Mňa čakajú obhajoby v priebehu týždňa, tak mi držte palce :* Zatiaľ sa však budem napchávať jahodami a život bude gombička <3 S láskou P :*