Bake With Me: Easter Cupcakes


Jaj! Tak za týždeň je Veľká Noc! Neviem sa dočkať! Veľká Noc znamená, že zase budeme spolu celá rodina, budeme ráno pozerať rozprávky v televízii, chodiť celý deň v pyžame a piecť! Preto, že Veľkonočné sviatky sú sviatkami jari preveľmi verím, že počasie bude pekné! Na Kvetnú nedeľu si pôjdem kúpiť orchideu a narcisy a dám si ich do priehľadnej vázy na stôl tak, aby vynikli a nič nepokazilo ich krásu. Začnem nosiť kratšie sukne a ráno si spievať, pretože slnko ma k tomu proste bude nútiť. Pôjdeme s kamarátkami do kina a namiesto pukancov si kúpime prvú zmrzlinu. A budem piecť Veľkonočné koláčiky, ktoré ma však baví iba piecť a vymýšľať ich dekorovanie. Nerada ich papám, pretože na jar si začínam veľmi uvedomovať, že by som mala žiť zdravo, jesť menej cukru a viac cvičiť. Bla bla bla... Proste tak, aby som mohla byť na seba v lete hrdá. Ale ja budem na seba v lete hrdá aj potom, keď napečiem, ale zdravšiu variantu. Tak o tom sú pre mňa sviatky jari. Mali by byť plné slnka, maličkých radostí a Veľkonočných cupcakeov. Tak si ich spolu teraz upečme! V ceste obsahujú mrkvu, preto sa mi zdajú perfektné na jar. Sú svieže a neodolateľne chutné! Na ozdobu môžete použiť vajíčka, ale aj kvietky, ktoré dostať v obchodoch s cukrárenskými potrebami, ale aj v supermarketoch. Práve preto, že som tento rok prvýkrát na Slovensku našla Cadbury's Mini Eggs, ja použijem práve tie. Dúfam, že Vám budú chutiť a zamilujete sa do nich tak ako ja! Na prvé zahryznutie! Hello! Easter is there in a week and I love Easter baking! To be honest I love every kind of occasional baking! I found these Cadbury's Mini Eggs in our local store and I decided to make cute Easter themed cupcakes with these eggs on the top. I think they are so cute! I really do love spring time. During this time of the year I usually buy myself pretty colorful and bright bouquet of flowers and I am enjoying their beauty every single day. On the other hand, spring time is so hard for my. Every year I am thinking about eating healthy and getting fit, which is stressing me out, because that means I should not eat Easter sweets. These cupcakes contain carrot inside, which is making them pretty but healthy spring dessert. I hope you will love them as much as I do! 
Na cesto budeme potrebovať:
2 vajcia
120g trstinového cukru
1 balíček škoricového cukru
1 kávovú lyžičku vanilkovej arómy
1 polievkovú lyžičku javorového sirupu
100ml oleja
180g polohrubej múky
2 kávové lyžičky kypriaceho prášku do pečiva
štipka soli
3 stredne veľké mrkvy (nastrúhané nahrubo)

For the dough we will need:
2 eggs
120g soft brown sugar
1 package of cinnamon sugar
1 teaspoon of vanilla extract
1 tablespoon of maple syrup
100ml oil
180g plain flour
2 teaspoons of baking soda
pinch of salt
3 medium-sized carrots (grated)


Nachystáme si plech na muffiny a povkladáme košíčky do okienok.
Firstly, you just need to prepare your muffin form and put paper baskets inside.


Do šľahaču si dáme vajcia, prisypeme cukor, vanilkovú esenciu, vanilkový cukor, olej a štipku soli a necháme vyšľahať do peny (Mne osobne z toho nevznikla nejaká pena, avšak vraj tak sa to cukrársky volá. Necháme šľahať kým sa všetky zložky nespoja). 
We are gonna be mixing together eggs with sugar, vanilla extract, cinnamon sugar, oil and little bit of salt. You can use your mixer, and mix it until all ingredients are united together.

K našej zmesi cukru s vajcami prisypeme postupne múku a prášok do pečiva. Múku pridávajte naozaj postupne, pretože môže začať zo šľahaču vyletovať, keď ho zapnete prirýchlo. 
In the next step, you need to add flour and baking powder to your sugar and eggs mixture and connect these mixtures together.

Do tejto zmesi len zľahka vmiešame nahrubo nastrúhanú mrkvu.
To complete your dough, you just need to add carrot into the mixture. 

Vzniknuté cesto si nadávkujeme do prichystaných košíčkov tak do 3/4. Dáme piecť na 180°C tak na 22 až 25 minút, kým naše cupcaky nebudú zlatohnedé na povrchu!
Now you can put your dough to your muffin forms and bake for 22 to 25 minutes up to 180°C. 


Upečené vytiahneme z rúry, povykladáme si ich na mriežku, aby vychladli. Tento krok je potrebný, aby sa nám vrchná poleva nezačala na koláčikoch topiť!
When your cupcakes are all goldenbrown on the top you can pull them out from the oven and place them over your grid. They need to cool down little bit.


Kým naše malé koláčiky vychladnú, pripravíme si zmes na zdobenie. Budeme potrebovať:
200g nátierkového masla/ mascarpone/ jemného tvarohu
90g práškového cukru
1 kávová lyžička javorového sirupu
šťava z polovice citróna
50g zmäknutého masla

While you are waiting for your cupcakes to cool down, you can prepare your mixture, which we are gonna be using to decorate our cupcakes. For this frosting you will need:
200g of mascarpone/ cream cheese
90g icing sugar
1 teaspoon of maple syrup
lemon juice from half of lemon
50g softened butter

Všetky ingrediencie vymiešame spolu v šľahači do hladka.
You need to mix all of the indrediens together and you can use mixer if you prefer.S použitím cukrárenského vrecka vytvoríme na koláčikoch malé "čiapočky" a do ich stredu môžeme posadiť malé vajíčko, prípadne kvietok.
Now is time to decorate you cupcakes with the frosting. You can use pastry bag. And finally, you can decorate them with little eggs or flowers, or go creative however you prefer! 


Verím, že Vám budú chutiť a že pri ich pečení zažiteje veľa zábavy! Ja som veľmi šťastná, keď môžem piecť pre niekoho a pečenie ma ukľudňuje. Keby ste ich vyskúšali, určite mi pošlite fotku! Veľmi sa teším na Vaše kreatívne výtvory a prajem Vám prekrásne veľkonočné obdobie! S láskou P :*
I hope you are gonna love them and you are gonna enjoy your baking time! I really do love baking! It is some kind of relax for me and it is making me happy to bake for someone. You can use these cupcakes like little Easter presents for someone or just enjoy them with your family. If you decided to bake them, be sure to send me pictures on my instagram, or tag me in your picture! I hope you are gonna have perfect Easter! Love you P :*