29. February


Hello! Dnes je špeciálny deň, pretože tento deň nastáva iba raz za štyri roky. Ale veď to vy určite viete. Mne sa 29. február vždy zdal magický a čarovný, pretože to, čo sa stane 29. februára sa nemôže o rok stať opäť. Verím, že každý deň je jedinečný a preto ho treba prežiť naplno. A pri tomto dni to platí mnoho násobne viac. Proste moja celá teória okolo tohto zvláštneho dňa. Každý štvrtý rok sa veľmi preveľmi snažím spraviť 29. február krásnym a nezabudnuteľným na ďalšie štyri roky. Pamätáte si, čo ste robili v tento deň pre štyrmi rokmi? Teda 29. februára 2012? Bolo to dávno. Zdá sa to dávno, ale ja si presne pamätám čo som robila. Preto, keďže pre mňa je tento deň špeciálny, chcela by som aby bol špeciálny aj pre Vás. Pripravila som si pre Vás niečo v štýle "get me know better" alebo zoznam pár faktov o mne a mojom živote. A aby to nebolo všetko také súčasné, a aby ste ma nevideli iba ako dospelú, pripojila som k tomuto článku zopár fotografií z detstva. Snažila som sa spraviť pekný výber toho, aké bolo moje detstvo, kde a s kým som ho trávila a aká štýlová som bola už vtedy :* Dúfam, že sa Vám aj tento štýl príspevku bude páčiť a verím, že si budeme bližší po tom, čo sa dozviete aj pár faktov z môjho súčasného života. Mám Vás rada a keď toto píšem teším sa, že budete mať možnosť spoznať ma lepšie. Samozrejme, keby máte akékoľvek iné otázky kontaktujte ma na mojom instagrame, prípadne v komentároch pod príspevkom <3 Prajem Vám prekrásny týždeň. S láskou P :*


Hello! Today is a special day, because this day is happening just once in four years. You all probably know that, but this is just little reminder that everyday can be beautiful. I am such a huge fan of special days. So I prepared something really exciting for you. You know me just from my instagram and from my blog, so I really wanted to share with you something much more personal. I made this post in style "let me know little bit better". Pictures are from my childhood and I hope you are also gonna enjoy few facts about me. If you have any other questions be sure to write me on my insta or here in comments section. Let me know what you would like to see next. Love you :* Wishing you all an amazing week <3

Facts About Me <3

1. Narodila som sa 28. Júna 1995, čo znamená, že tento rok oslávim 21. narodeniny. To číslo ma dosť desí, pretože 21 pre mňa znamená prelom, keď by som sa mala začať správať ako dospelá. Je tu niekto, kto má narodeniny v rovnaký deň?
I was born on 28. of June 1995, which means I'm gonna celebrate my 21st birthday this year. This number scares me a lot, because that means I need to act like adult. Is there someone who was born on the same day?

2. Keď hovorím o narodeninách, tie 21. chcem stráviť v Parížskom Disneylande <3. Viem, že to zrejme znie strašne infantilne, ale práve preto, že potom už mám byť dospelá, chcem tieto narodeniny stráviť tak, ako som o tom snívala už maličká. Nikdy som nebola v Disneylande a preto je to môj veľký sen. Už som si zabookovala letenky. Uvidíme sa tam.
When talking about birthday, I really want to go to Paris's Disneyland this year and celebrate my special day there. Mainly because I was dreaming about it since I was little girl. So now I will be able to make my dream come true and feel ready to be adult. I have already booked my flight to Paris. See you there. 


3. Mám jednu sestru, ktorú nadovšetko milujem. Je odo mňa o 2 a pol roka mladšia a od malička sme boli nerozlučné, avšak s takými tými dievčenskými nezhodami. Hádali sme sa pre bábiky, potom pri spoločenských hrách, neskôr kvôli oblečeniu, špirálam a štetcom na make-up a momentálne sa hádame keď máme jedna druhú fotiť, pretože nikdy nie sme spokojné. Sme strašné perfekcionistky, čo sa týka fotiek. Ale aj tak ju mám rada. No nebola rozkošná?
I have got one sister. She is two and a half year younger than me. We have been best buddies since childhood. Ins't she just the cutest?


4. Milujem všetko kreatívne. Od malička som veľmi rada maľovala, vyrábala som si vlastné časopisy prilepovaním obrázkov k písanému textu, naučila som sa šiť ručne a tento rok túžim zdokonaliť svoje schopnosti a naučiť sa šiť na šijacom stroji. Keď som bola malá, chcela som byť módna návrhárka, dizajnérka, spisovateľka, proste všetko možné, ale kreatívne. Preto vlastne vznikol tento blog. Pretože mám veľmi rada fotky a ešte radšej píšem. Viem sa tu vyblázniť tak ako už dávno nie.
I am enjoying every kind of creative work. I love painting, sewing, taking pictures and also writing. When I was little I really wanted to be a journalist, writter or fashion designer. I have started my blog just because it makes me so happy to be able to do this kind of creative work. And I am enjoying it so much.

5. Momentálne študujem psychológiu v Bratislave. Baví ma to? Viem, je možno čudné, že študujem psychológiu, hlavne preto, že predchvíľkou som povedala, že som chcela robiť iba kreatívne veci. A stále aj chcem. Psychológia ma veľmi baví, ale nie som si istá, či je to to, čo by som jedného dňa naozaj chcela. Viem, že by som chcela pracovať s deťmi, alebo písať také tie inšpiratívne psychologické knižky. Na doštudovanie mi ešte zostávajú 2 roky, tak uvidím ako to celé skončí. Dúfam, že hlavne tak, aby som bola ja spokojná a šťastná.
I am studying psychology for a third year now. I love psychology so much, but I am still not sure If psychology it that right thing for myself. I know that I want to be a child psychologist. To be honest, I am so interested what future is gonna bring to me. 
Keď sa Vám takýto typ príspevku páčil, dajte mi vedieť. Mám pripravené ďalšie fakty, ktoré by som Vám chcela povedať, ale musíte ešte chvíľku počkať. Máte sa na čo tešiť. :*
If you liked this, please let me know. I have few more facts prepared and gonna post them with my next post. Stay tuned. :*